Intel testuje autonomní vozy v Jeruzalémě

Intel začal prostřednictvím své přidružené izraelské společnosti Mobileye testovat autonomní vozidla v Jeruzalémě. Zde chce vyzkoušet, jak si jeho AI v takto náročném prostředí povede.

Jak napsal na svém blogu šéf Mobileye Amnon Shashua, vozidla si budou muset poradit s prostředím, ve kterém je agresivní jízda na denním pořádku a které důkladně prověří jejich schopnost rychle reagovat. Budou muset reagovat mimo jiné na chodce přecházející mimo přechody a v takových situacích se vyhnout nehodám.

Testovací auta zatím používají ke sledování svého okolí pouze kameru, později do nich Mobileye nainstaluje radar a technologii LIDAR. Cílem je vozy vybavit několika funkčními systémy, z nichž každý bude plně podporovat autonomní řízení. Jinými slovy, když selže jeden systém, „v záloze“ je připraven další. Mobileye chce, aby její autonomní vozidla byla až tisíckrát spolehlivější než průměrný řidič.

Obě společnosti plánují v následujících měsících testovat samořízené vozy i jinde než v Izraeli, mimo jiné v USA. Pokud vše půjde podle plánu, chtějí začít vyrábět plně autonomní vozidla v roce 2021. Vozy budou poháněné čipem Intel EyeQ5, chystaným upgradem čipu EyeQ4, který Intel uvede na scénu za několik týdnů.

Včera agentura Reuters informovala, že Mobileye uzavřel smlouvu s nejmenovanou evropskou automobilkou o dodávce 8 mil. autonomních aut s nižším stupněm autonomie (pravděpodobně půjde o vozidla se zmíněným čipem EyeQ4).

 

Zdroj: endgadget.com, reuters.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.