Intel ukončuje výrobu nositelné elektroniky a fitness náramků

Výrobce procesorů Intel rozpouští svou separátní divizi zodpovídající za výrobu nositelné elektroniky a fitness náramků. Potvrzují se tak spekulace z konce minulého roku, ohledně odchodu Intelu z tohoto segmentu.

Podle zprávy z byznys webu cnbc.com citujícího svůj zdroj, se Intel rozhodl uzavřít  divizi zhruba před 2 týdny. Zpráva se odvolává na zdroj ze společnosti Basis group, která byla tvořena zaměstnanci z této divize. Zdroj dále uvádí, že 80 % zaměstnanců v Basis group bylo propuštěno již v listopadu minulého roku, ale mnoho z nich mělo dostat šanci pracovat v jiných odděleních v rámci Intelu, např. v jeho nové divizi New Technologies Group, jež se má soustředit na vývoj AI.

Podle webu arstechnica.com není zatím jasné, co se v budoucnu stane s čipem Curie používaným v nositelných zařízeních, nicméně je stále zmiňován na produktových stránkách. Je tedy možné, že po vyhlášení konce výroby, bude Intel v oblasti nositelné elektroniky a fitness náramků pouze poskytovat tuto technologii svým obchodním partnerům. Těmi jsou v současnosti např. firmy Tag Heuer, New Balance nebo Oakley.

Intel při nákupu společnosti Basis group, před 3 lety neměl moc šťastnou ruku. Fitness hodinky Basis Peak nikdy nedosáhly popularity jako třeba zařízení společnosti Fitbit a už vůbec se nemohly rovnat chytrým hodinkám Apple Watch z roku 2015. O rok později musel Intel výrobu svých hodinek dokonce zastavit, protože hrozilo riziko popálení kvůli jejich přehřívání.

 

Zdroj: arstechnica.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.