Foto: se svolením Apple

iOS 18 získá nové AI funkce, mezi jinými emoji generované umělou inteligencí

Mezi novinkami systému iOS 18, které Apple příští měsíc na konferenci WWDC představí, pravděpodobně budou i emoji generované umělou inteligencí. Podle dostupných informací Apple vyvíjí software, který dokáže vytvářet vlastní emoji v reálném čase na základě textových příkazů.

Apple údajně pracuje také na širších možnostech aplikací a domovské obrazovky – zde spadá například možnost měnit barvu ikon aplikací či možnost svobodně uspořádat ikony, aniž by musely kopírovat mřížkové uspořádání. Pokud k oznámení těchto změn skutečně dojde, bude zvlášť ta druhá přestavovat velký rozdíl oproti tomu, na co jsou uživatelé iPhonů zvyklí. Uvítají ji zejména ti uživatelé, kteří touží po možnosti uspořádat svoji domovskou obrazovku více kreativně.

Před výroční konferencí pro vývojáře, která začíná 10. června, se o plánech společnosti Apple v oblasti umělé inteligence mluví hodně. Prozatím se ale zdá, že se Apple bude držet spíše praktických aplikací této technologie, než aby v současné fázi představil něco zcela převratného. Očekává se také, že Apple oznámí partnerství se společností OpenAI, je také možné, že Apple může v oblasti umělé inteligence podpořit například vyhledávání v Safari, Siri, retušování fotografií či přepisování hlasových poznámek. Společnost může také zavést AI rekapitulace oznámení, webových stránek a další.

Zdroj: engadget.com