iPhone 6, iPhone 6 Plus a iPhone SE pravděpodobně nedostanou iOS 13

iPhone 6, iPhone 6 Plus a iPhone SE zřejmě nedostanou nový iOS 13 a poslední nejstarším podporovaným modelem bude iPhone 6s a iPhone 6s Plus. S odvoláním na web iphonesoft.fr o tom píše server Pocketnow.

I když se jedná pouze o spekulaci, takový krok by nebyl překvapením, protože něco takového Apple již nějakou dobu dělá. Souvisí to s tím, že společnost vydává iPhony každý rok a zásadní aktualizaci svého systému taktéž každoročně (pro připomenutí – kompatibilita loňského iOSu 12 sahala až k modelu iPhone 5s a podporovala ještě zmíněný iPhone SE).

iOS 13 má jinak přinést celou řadu vylepšení, a to i těch, které Apple sliboval u předchůdce. Mimo jiné má nabídnout tmavý režim, vylepšené zprávy iMessage, které se prý budou inspirovat populární sociální sítí WhatsApp, nové animace (např. zavírání aplikací nebo spouštění multitaskingu), vylepšený výkon u starších iPhonů, vylepšenou klávesnici, která by měla jako alternativy od třetích stran umožňovat přejíždění přes více písmen k napsání slov, vylepšenou aplikaci Maps, kdy si prý uživatelé budou moci nastavit frekventované lokace a snadno se k nim navigovat, nebo novou aplikaci kombinující funkce Find My Friend a Find my iPhone do jedné. V neposlední řadě se má vylepšení dočkat aplikace Reminders, která prý bude rozdělena na čtyři podsekce s názvy Tasks to be Done Today, All Tasks, Scheduled Tasks a Flagged Tasks a měla by konkurovat podobným „appkám“ třetích stran.

Apple by měl novou verzi jako v minulých letech poprvé představit na své vývojářské konferenci WWDC na začátku června a vydat ji v září. Mezitím by však měl ještě proběhnout tradiční vývojářský betatest. Již nyní prý cupertinský technologický gigant pracuje na nástupci, který by měl přinést vylepšené funkce pro rozšířenou realitu nebo podporu 5G sítí.

 

Zdroj: pocketnow.com, phonearena.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.