iPhone s 5G vyjde nejdříve v roce 2020

Podpora síťového formátu 5G bude pravděpodobně jedním z lákadel nejvyšších tříd chytrých telefonů v příštím roce. Většina velkých značek pravděpodobně bude v nových generacích svých telefonů novou datovou síť podporovat. Podle informací agentury Bloomberg však nepůjde o společnost Apple, její iPhony by měly podporovat 5G přenos dat až roku 2020.

Jedním z důvodů, této informace, jež má Bloomberg podle svých slov ověřenou z více zdrojů, je patentový spor se společností Qualcomm, který je jako jedna z mála společností modemy zpracovávající 5G signál vyrobit. Dalším důvodem je také fakt, že do roku 2020 pravděpodobně nebude 5G signál mít takové pokrytí, aby jeho absence telefon výrazněji omezovala. Na druhou stranu by mohla absence podpory 5G omezit prodej příští generaci iPhonů. Mnoho zákazníků často kupuje iPhone jako dlouhodobou investici, jež vydrží několik let a pro ně by mohla být absence 5G do budoucna zásadní.

Třetím důvodem je politika společnosti Apple využívat pouze technologie, které jsou prověřené a optimalizované. Dá se předpokládat, že první generace 5G modemů bude náročná na baterii a může mít i další technické potíže, které odhalí až masovější nasazení v praxi. Apple se tak zapojí až v druhé vlně, kdy bude technologie odzkoušená a řádně optimalizovaná.

Apple také sází na to, že značka iPhone je zárukou kvality i když často nedosahuje technických specifikací konkurence.

Zdroj: bloomberg.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.