Foto: Pxfuel

Jak na psaní textů pomocí umělé inteligence

Umělá inteligence v poslední době prudce proniká do všech odvětví lidské činnosti. Ačkoli s sebou přináší i řadu etických otázek a možných nebezpečí (např. zneužití k šíření dezinformací), je i vynikajícím pomocníkem. Mimo jiné ji lze využít při psaní textů, tedy v oblasti copywritingu. Můžete ji s úspěchem použít pro generování popisů produktů na svůj e-shop, pro psaní příspěvků na blog, skriptů pro TikTok či YouTube videa, reklamní texty a v dalších podobných situacích.

AI při generování textů využívá pokročilé algoritmy a metody strojového učení, díky čemuž dokáže analyzovat obrovský objem dat, z nichž vyvozuje vzorce a pravidla. Na základě těchto pravidel dokáže umělá inteligence generovat nový obsah, který se týká zadaného tématu a je překvapivě kreativní. AI totiž dokáže „přečíst“ mnohem více než jakýkoli člověk. Této obsahové bohatosti využívá právě při generování zadaných textů. Mimo jiné ji proto můžete s úspěchem používat i pro generování neotřelých nápadů a inspirace.

Skutečnost, že umělá inteligence je velmi rychlým a efektivním zdrojem inspirace, může být pro řadu tvůrců k nezaplacení. V současné uspěchané době si řada z nás nemůže dovolit prosedět nad prázdnou stránkou třeba půl hodiny a přemýšlet nad trefnou formulací či zajímavou pointou. AI dokáže vygenerovat neotřelé myšlenky spojením témat, které by textaře jednoduše nenapadly. Díky tomu může text působit živějším a atraktivnějším dojmem, lépe čtenáře zaujme. Nespornou výhodou je přitom rychlost, jakou pracuje.

Kromě psaní zcela nových textů dokáže umělá inteligence také efektivně pomoci při úpravě již napsaných článků. Umí například přidat na emotivnosti, což pomůže čtenáře více vtáhnout do čtení. Stejně tak lze text upravit a personalizovat podle cílové skupiny čtenářů, třeba pro budoucí zákazníky. Navíc dokáže vytvořit profil ideálního zákazníka, poznat jeho stylistické preference a jazykové vzorce, které jsou mu blízké. Na základě těchto kritérií AI navrhne změny v textu.

Výhodou je také to, že umělá inteligence dokáže optimalizovat text pro nejrůznější použití (např. na sociálních sítích), což zahrnuje omezení počtu znaků, změnu délky odstavců, zvýšení čitelnosti, nalezení vhodných klíčových slov atp. Nadto se AI umí postarat také o korekturu – dokáže rozpoznat chyby v pravopise či interpunkci a navrhne uživateli opravy.

Na českém a slovenském trhu je skvělým nástrojem pro psaní článků umělou inteligencí Deeply.cz. Vyzkoušet ji můžete zdarma a kromě generování textů jej můžete použít i pro vytvoření unikátních obrázků vhodných pro weby či sociální sítě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.