Foto: se svolením Google

Jaké jsou největší novinky I/O 2022

V těchto dnech probíhá konference I/O 2022, pokud jste zmeškali živé vysílání, v tomto článku najdete největší oznámení společnosti Google.

Naši pozornost si zcela jistě získal Pixel 6a. Jde o nový smartphone za 449 dolarů (asi 11 tisíc korun), který si zájemci budou moci předobjednat již od 21. července. Pochlubí se domácí čipovou sadou Tensor AI a 12megapixelovým fotoaparátem, který je dodáván s nejnovější verzí nástroje pro úpravu fotografií Google Magic Eraser. Google také slíbil, že Pixel 6a bude pět let dostávat bezpečnostní aktualizace.

Dalším telefonem je Pixel 7 (a Pixel 7 Pro) který má sice podobný design jako loňský model, ale dostane nové šasi vyrobené z recyklovaného hliníku spolu s aktualizovaným fotoaparátem. Pixel 7 i Pixel 7 Pro budou vybaveny novou generací čipu Tensor, o cenách ani dostupnosti nebyly uvedeny podrobnosti.

Vedle telefonů Google představil také nové hodinky Pixel Watch, které se na trhu objeví letos na podzim. Vybaveny budou ciferníkem téměř bez rámečku, operačním systémem Wear OS 3 a potěší integrací se softwarem Fitbit (pro funkce sledování zdraví a kondice). Hodinky Pixel Watch budou k dispozici v průběhu letošního roku a dočkáme se jich společně s telefony Pixel 7 a 7 Pro. Další podrobnosti se dozvíme před jejich uvedením na trh.

Již brzy se však dočkáme nových sluchátek Pixel Buds Pro za 199 dolarů (asi 4 800 korun). Prodávat se začnou již 28. července, předobjednávky budou spuštěny o týden dříve (tedy 21. července). Mezi klíčové specifikace patří podpora vícebodového připojení, vodotěsnost s certifikací IPX4 a aktivní potlačení hluku. Po spárování s kompatibilním telefonem Pixel budou podporovat prostorový zvuk.

Nechybělo ani představení nejnovějšího mobilního operačního systému Android 13, který přinese řadu nových funkcí (o nichž jsme se zmiňovali již v tomto článku). Kromě toho bude obsahovat novou aplikaci Peněženka s možností uložit do telefonu osobní průkaz totožnosti vydaný vládou. Podstatného vylepšení se novinka dočkala i po stránce bezpečnosti a zabezpečení. A kromě jiného přinese i některé funkce dosud typické pouze pro tablety (např. nové možnosti multitaskingu).

Na úplném závěru keynote se Google pochlubil informací, že pracuje na nových brýlích pro rozšířenou realitu Google Lens, které mají „prolomit komunikační bariéry“. První prototyp, který Google předvedl, dokázal přepisovat mluvenou řeč a poskytovat uživateli titulky v reálném čase. Společnost Google nesdělila název prototypu zařízení ani neuvedla, kdy jej uvede na trh.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.