Foto: Unsplash

Jaký iPhone má nejlepší foťák?

Je pro vás při výběru nového smartphonu důležitý fotoaparát? A zajímá vás, který iPhone nejlépe fotí? Pokud ano, v tomto článku najdete odpovědi a dozvíte se například také to, jaké funkce fotoaparátu jsou u iPhonu klíčové a na které byste tedy určitě při výběru nového zařízení neměli zapomenout.

Vítězem kategorie Nejlepší fotomobil 2020 a Nejlepší fotomobil 2021 se stal iPhone 12 Pro Max. Na otázku, jak fotí iPhone 12 Pro Max, je proto snadné odpovědět: výborně! Tento model se tak může pochlubit nejlepším fotoaparátem mezi jablečnými telefony. Na druhém místě se umístil iPhone 11 Pro. Nejnovější řada iPhone 13 nabízí také velmi kvalitní fotovýbavu. iPhone 13 Pro Max nicméně disponuje stejnou fotosoustavou jako iPhone 13 Pro a rozdíl oproti fotoaparátu iPhone 12 Pro Max není nikterak velký.

https://cdn.myshoptet.com/usr/www.iphonemarket.cz/user/shop/big/3099-3_iphone-12-pro-max-128gb-pacific-blue-rozbaleny.jpg?6229ce22
Foto: iPhoneMarket

Jablečné telefony svými fotoaparáty bodují dlouhodobě, ani starší modely proto rozhodně nejsou k zahození a jejich výhodou je lepší cenová dostupnost. Rozdíly mezi kvalitou fotografií přitom nebývají nijak markantní. Ať už budete vybírat mezi novějšími nebo staršími modely, rozhodně se vyplatí držet se jedné zásady – vždy volte model Pro (případně Pro Max). A to z jednoho prostého důvodu – řada Pro totiž umí fotit i portréty. A věřte, nebo ne, portrétní objektiv se vám bude hodit. Rozdíl ve fotografiích lidí modelu Pro a klasické verze (i když má portrétní režim) je opravdu viditelný. V tomto případě se vyplatí pořídit klidně starší verzi Pro nebo třeba použitý či zánovní iPhone.

Na co byste se měli při výběru výkonného fotomobilu ještě zaměřit?

Určitě zvažte přítomnost nočního režimu, vyplatí se také ultraširokoúhlý fotoaparát a makro režim. Pokud patříte mezi zkušené fotografy, jistě víte, že nezbytností je také možnost fotit do RAW formátu, díky němuž můžete fotografie dále velmi detailně upravovat.

Překvapivě šikovnou funkcí je i přítomnost fotografických stylů, které fungují jako filtry, s nimiž si lze dobře vypomoci při horších fotografických podmínkách (např. při večerním osvětlení apod.). Uživatelům, kteří rádi natáčejí videa, se bude hodit také filmový mód. A příznivci 3D skenování zase ocení LiDAR.