Japonský bloger byl ubodán mužem, který mu dlouhodobě vyhrožoval

Známý japonský bloger a odborník na kybernetickou bezpečnost Kenichiro Okamoto byl ubodán jedním ze svých oponentů z internetových diskuzí. Stalo se tak v neděli po té co Okamoto přednášel na svém semináři ve městě Fukuoka. Svůj seminář věnoval technickým novinkám i problémům psaní na internetu. Po jeho skončení byl na toaletě přepaden a pobodán jedním útočníkem, který utekl.

Po rychlém zásahu policie byl zatčen dvaačtyřicetiletý Hidemitsu Matsumoto. Ten se k činu přiznal s tím, že jej plánoval, protože vůči Okamotovi cítil zášť kvůli opakovaným sporům během internetové komunikace.

Krátce před událostí o úmyslu zabít Okamotu informoval internetovou komunitu uživatel Teino Sensei (známý jako Mr. Idiot) na několika fórech, ovšem nesetkalo se to s výraznou odezvou. Podle indicií se pod těmito nicky skrýval Matsumoto, který se s Okamutou přel už od roku 2016. Některé z příspěvků mu okomentoval i více než stokrát a pro svou urputnost byly některé z jeho účtů zablokovány.

Okamoto se v minulosti nechal slyšet, že: „On-line obtěžování není pro lidi, jako jsem já, zásadním problémem, musel jsem si jen zvyknout na hrubý jazykový projev a vulgarity. Většina lidí se toho bojí, já však strach nemám.“

Policii se zatím nepodařilo prokázat, že nick Teino Sensei opravdu využíval Matsumoto, přesto je případ opravdu znepokojující připomínkou, že hrozby a online obtěžování mohou mít opravdové reálné důsledky. Výhružky smrtí nebo násilím není možné brát na lehkou váhu. Jde už o několikátý případ v poslední době. V prosinci loňského roku skončil spor dvou hráčů Call Of Duty smrtí 28 muže, který navíc nebyl do konfliktu zapleten, proto, že na něj jeden z hráčů poslal jednotku SWAT. Známý je i případ Youtuberky, která střílela v centrále největšího video serveru v rámci odplaty za omezování svých videí.

Zdroj: theguardian.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.