Foto: Pixabay

Japonský ministr pro digitální technologie se chystá na válku proti disketám a faxům

Japonsko je světovým lídrem v různých oblastech, například v robotice a dalších pokročilých technologiích. Je však také odolné vůči některým aspektům modernizace a má tendenci zůstávat u staromódních řešení – například jsou v zemi stále hojně využívány faxy a diskety. V Japonsku prý stále existuje asi 1 900 vládních postupů, které k podávání formulářů a žádostí vyžadují používání nosičů jako jsou diskety, CD a MD (minidisky).

I přes oblíbenost těchto nosičů nově jmenovaný ministr pro digitální záležitosti Taro Kono na Twitteru napsal, že vyhlašuje válku disketám. „Kde se dnes vůbec dá koupit disketa?” zeptal se na tiskové konferenci. Mladší generace už možná ani netuší, jak takové diskety a cédéčka vypadají. Kono uvedl, že bude pracovat na změně předpisů, které jejich používání vyžadují, aby lidé mohli místo těchto zastaralých nosičů podávat formuláře a žádosti online.

Americká vláda používala diskety ještě v roce 2019, a to k přijímání rozkazů od prezidenta k nakládání s jadernými zbraněmi. Podle strategického velení USA přešla vláda teprve v tomto roce na vysoce bezpečné pevné digitální úložiště.”

Kono nehodlá s modernizací skončit u disket a oznámil své plány na postupné ukončení používání dalších zastaralých technologií. Mám v plánu se zbavit faxu,” řekl. Ministr se alespoň nemusí strachovat o budoucí používání pagerů: Poslední poskytovatel pagerů v zemi ukončil činnost před pouhými třemi lety, v září 2019.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.