Foto: Pixabay

Japonský ministr pro digitální technologie se chystá na válku proti disketám a faxům

Japonsko je na velmi vysoké úrovni, pokud jde o pokročilé technologie, a je světovým lídrem v různých technologických oblastech, například v robotice. Je však také odolné vůči některým aspektům modernizace a má tendenci zůstávat u staromódních řešení – například jsou v zemi stále hojně využívány faxy a diskety. Nově jmenovaný ministr pro digitální záležitosti Taro Kono totiž na Twitteru napsal, že vyhlašuje válku disketám”.

V Japonsku prý stále existuje asi 1 900 vládních postupů, které k podávání formulářů a žádostí vyžadují používání nosičů jako jsou diskety, CD a MD (minidisky). Kde se dnes vůbec dá koupit disketa?” zeptal se na tiskové konferenci. Mladší generace už možná ani netuší, jak takové diskety a cédéčka vypadají. Kono uvedl, že bude pracovat na změně předpisů, které jejich používání vyžadují, aby lidé mohli místo těchto zastaralých nosičů podávat formuláře a žádosti online.

Americká vláda používala diskety ještě v roce 2019, a to k přijímání rozkazů od prezidenta k nakládání s jadernými zbraněmi. Podle strategického velení USA přešla vláda teprve v tomto roce na vysoce bezpečné pevné digitální úložiště.”

Kono nehodlá s modernizací skončit u disket a oznámil své plány na postupné ukončení používání dalších zastaralých technologií. Mám v plánu se zbavit faxu,” řekl. Ministr se alespoň nemusí strachovat o budoucí používání pagerů: Poslední poskytovatel pagerů v zemi ukončil činnost před pouhými třemi lety, v září 2019.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.