Foto: se svolením Ubisoft

Je tady nová hra Rogue Prince of Persia od tvůrců Dead Cells

Letošní rok je pro fanoušky Prince of Persia opravdu štědrý. Už jsme se dočkali vydání hry Prince of Persia: The Lost Crown a Ubisoft právě oznámil další hru z této série. Rogue Prince of Persia je společným dílem s Evil Empire, vývojáři stojícími za kultovní hrou Dead Cells. Hra se objeví v předběžném přístupu na Steamu již 14. května.

Jedná se o side-scrollingovou roguelike hru, tedy stejně jako Dead Cells. Jak můžete vidět z traileru (ke zhlédnutí na konci tohoto článku), grafika také připomíná tuto populární a vysoce návykovou akční plošinovku. Nepřekvapí, že hrajete za prince z Persie, který byl vybaven mystickým zařízením, jež mu umožňuje vstávat z mrtvých.

Přestože hra vypadá až nečekaně podobně jako Dead Cells, způsob, jakým se budete pohybovat je typický pro série Prince of Persia. Hráči budou mít přístup k ikonickému běhu po zdi a souvisejícím akrobatickým dovednostem, aby mohli manévrovat procedurálně generovanými úrovněmi. K tomu slouží řada barevných prostředí, z nichž každé je inspirováno perskou architekturou.

Na výběr budete mít také z celé řady zbraní, které jsou určeny pro různé herní styly. Patří mezi ně dvojité dýky, kopí, široké meče, sekery a další. Hráči se navíc mohou vybavit sekundárními zbraněmi, jako jsou luky a háky, díky čemuž je každý běh jedinečným herním zážitkem. Ubisoft uvádí, že hra se dočká četných aktualizací, jakmile získá zpětnou vazbu od hráčů, kteří si ji zakoupili v rámci předběžného přístupu, a slibuje nové úrovně, bossy, zbraně, nepřátele a jiná vylepšení.

Zdroj: engadget.com