Jedním z prvních 5G telefonů v Evropě bude vlajková loď společnosti OnePlus

Jedním z prvních smartphonů s podporou nové sítě 5G v Evropě bude příští vlajková loď čínského ambiciózního výrobce OnePlus, kterou příští rok vydá ve spolupráci s největším britským telefonním operátorem EE. Telefon bude osazen novým čipsetem Snapdragon 855, který Qualcomm představil tento týden. Přesné datum vydání smartphonu však v tuto chvíli není známo.

Kromě toho, že novinka poběží na zmíněném čipsetu, o ní šéf OnePlus Pete Lau na konferenci Snapdragon Technology Summit 2018 nesdělil žádné další informace, takže ani není známo její jméno (s ohledem na předešlé názvy smartphonů značky však není vyloučeno, že to bude OnePlus 7). Podle neoficiálních informací podpora sítě 5G telefon prodraží zhruba o 100 dolarů (pro představu: současná vlajková loď – OnePlus 6T – se prodává za 549 dolarů).

Operátor plánuje v příštím roce spustit síť 5G zatím jen v šestnácti větších britských městech, takže pokrytí bude zpočátku značně omezené.

Pokud jde o USA, jeden z prvních 5G smartphonů by měl dodat na zdejší trh Samsung ve spolupráci s operátorem Verizon a podle neoficiálních informací to bude 5G verze jeho příští vlajkové lodi Galaxy S10 (resp. jeho nejvyššího modelu). Uveden na scénu bude údajně v únoru. Pozadu však nebudou chtít zůstat ani jiní, např. LG, které se již v létě domluvilo s konkurenčním operátorem Sprint na vydání 5G smartphonu v první polovině příštího roku.

 

Zdroj: techradar.com, androidcentral.com, bgr.com, techadvisor.co.uk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.