Kamera Hero 6 Black se má představit na akci 28. září

Nová „akční“ kamera Hero 6 Black od firmy GoPro se má představit na speciální akci v San Francisku. Na akci bychom se také mohli dozvědět více o 360° kameře Fusion nebo o updatech k jejímu prvnímu dronu Karma.

Kamera se bude od svého předchůdce Hero 5 Black lišit hlavně uvnitř, zvenku vypadají velmi podobně. Dokáže totiž natáčet videa v 4K rozlišení v 60 fps (místo 30 snímků) a ve Full HD v 240 snímcích (režim slow motion). Zařízení má být podle slov výrobce dvakrát výkonnější, nabídnout lepší přenosové rychlosti, delší životnost baterie nebo stabilizaci videa „nové generace“. Rozlišení snímače se však nezměnilo, je to stále 12 MPx. Není ani bez zajímavosti, že kamera běží na procesoru vlastní výroby GP1 a že je voděvzdornější – lze se s ní potopit až do hloubky 10 metrů.

Hero 6 Black bude stát 499 dolarů (zhruba 11 300 Kč) a první várka je již připravená ve skladech severoamerických obchodů. Před několika týdny se kamera omylem dostala do výlohy několika z nich. Do prodeje by se měla dostat stejný den, co bude představena, tedy 28. září.

 

Zdroj: theverge.com, trustedreviews.com