Foto: se svolením Pophouse Entertainment

Kapela Kiss oznámila, že ji nahradí virtuální avataři

Poslední živé vystoupení skupiny Kiss v Madison Square Garden v New Yorku se včera večer stalo zároveň prvním pro nástupce kapely, konkrétně čtyři digitální avatary, kteří budou hrát po odchodu skutečných členů kapely. Kiss zakončili poslední koncert svého turné The End of the Road představením nové virtuální kapely, která zahrála píseň God Gave Rock And Roll To You.

Avataři nebyli jen přímými replikami současných členů kapely – Paula Stanleyho, Genea Simmonse, Tommyho Thayera a Erica Singera – ale podle společnosti Pophouse Entertainment, která na jejich vytvoření spolupracovala s firmou Industrial Light & Magic George Lucase, jsou zároveň jejich fantazijními superhrdinskými verzemi.

Nutno říci, že společnost Industrial Light & Magic má s tímto typem práce již své zkušenosti, jelikož v minulosti vytvořila digitální avatary skupiny ABBA (neboli ABBAtars) pro právě probíhající show ABBA Voyage v Londýně.

Žádné konkrétní plány pro virtuální kapelu zatím nebyly oznámeny, ale nebylo by překvapením, kdyby se podobné zážitky s Kiss v blízké budoucnosti objevily. Gene Simmons, který Kiss založil spolu s Paulem Stanleym, uvedl, že tento krok udrží kapelu „navždy mladou a navždy ikonickou“, zatímco Stanley tento způsob koncertování označil za možnost hrát věčně a posunout skupinu na novou úroveň.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.