Kaspersky stahuje svou stížnost kvůli neférové konkurenci proti Microsoftu

Společnost Kaspersky Lab upustil od své antitrustové stížnosti proti Microsoftu. Americký softwarový gigant totiž souhlasil se změnami v chystané aktualizaci Windows 10 Fall Creators Update ohledně notifikací a upozorňování na hrozby vydávaných antivirovým softwarem ruské společnosti.

Nadnárodní gigant v oblasti kyberzabezpečení podal v červnu žalobu s odůvodněním, že Microsoft vypnul během aktualizací Windows jeho antivirový software a „vehementně protlačoval“ svůj Windows Defender.

Americká společnost připustila, že Windows 10 vybízejí po aktualizaci k instalaci nových antivirových programů třetích stran jako třeba software Kaspersky, ale že operační systém jen vypínal starou verzi, pokud nebyla kompatibilní.

Jedna s důležitých změn bude obsažena právě v aktualizaci Windows 10 Fall Creators Update. Nová funkce mění způsob upozornění na hrozby a notifikace antivirového softwaru od třetích stran. Podle Microsoftu bude možné použít „vlastní oznámení k obnovení platnosti antivirových programů předtím a po tom, co vypršela jejich doba užívání“.

Společnost také mění to, jak Windows 10 informuje o vypršení platnosti antivirového softwaru. O této skutečnosti se na obrazovce objeví nové oznámení a zůstane zde do doby, než uživatel zvolí buď možnost obnovení platnosti současného antivirového softwaru, případně si vybere nový software od jiné firmy, nebo si zvolí „nativní“ Windows Defender.

 

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.