Kolem série Mafia se začíná něco dít, dočkáme se remasteru?

Pokud bychom volili nejlepší českou pc hru všech dob, nepochybně by se na jednom z prvních míst umístila hra Mafia. Za ní spolu s jejím druhým dílem stálo české studio Take-Two a pro mnoho hráčů byla vrcholným herním zážitkem z přelomu tisíciletí. Autorům se povedlo stvořit živý svět rozlehlého města a v něm odehrát takřka filmový příběh proložený dobře zpracovanou akcí.

Není proto divu, že řada hráčů volá po tom, že by se rádi dočkali plnohodnotného remaku, který by přizpůsobil kultovní hru dnešní technologiím a herním standardům. O tomto počinu se v teoretické rovině mluví poměrně dlouho a nyní se zdá, že bychom se jí konečně mohli dočkat.

Společnost Take-Two si totiž během srpna obnovila registraci tří ochranných známek, vztahujících se ke hrám ze série Mafia. To by podle odborníků mohlo znamenat, že se kolem obou her začíná něco dít a je možné, že se brzy dočkáme oznámení prací na nových verzích původních her. Otázkou je jak by případně předělávky vypadaly, respektive na jaké platformy by zamířili. Spekuluje se například o tom, že by do City of Lost Heaven mohli podívat majitelé konzole Nintendo Switch, protože právě tato platforma je místem, kde ožívají některé starší tituly.

Na to abychom věděli, jak to s Mafií bude si budeme muset ještě chvíli počkat. Nezbývá než doufat, že se jejího remaku dočkáme co nejdříve, a v co nejlepší podobě, protože je to hra, která za to to rozhodně stojí.

Zdroj: ladbible.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.