Konference společnosti Panasonic ukázala nové produkty i přísliby do budoucna

Velkou tiskovou konferenci plnou novinek si pro pondělní program veletrhu CES připravila japonská společnost Panasonic. Ta má ve svém sortimentu široké pole domácí elektroniky, a tak její show slibovala spoustu novinek.

Základ je ve zvuku

Nedílnou součástí portfolia Panasonicu jsou zařízení pro přehrávání a reprodukci zvuku. Tato kategorie byla během show mimořádně bohatě obsazena. Co se přehrávačů týče, rozšiřuje Panasonic svoji nabídku o dva nové gramofony SL-1210MK7 a SL-1500C, vydané pod značkou Technics.

V obou případech se jedná o přístroje s přímým náhonem a extrémně stabilním bezjádrovým motorem, které nabídnou špičkovou kvalitu reprodukce zvuku. První z nich, SL-1210MK7, je určen především pro dýdžeje. Tomu jsou také uzpůsobené některé jeho funkce, mezi nimiž nechybí přehrávání pozpátku nebo osvětlená jehla, která umožňuje přesnou práci i za špatného osvětlení.

Druhý model, nesoucí označení SL-1500C, je určen především pro domácí použití. Jeho výbava by měla potěšit i ty nejnáročnější audiofily – nechybí ani předzesilovač s ekvalizérovým modulem, díky němuž lze gramofon připojit k celé řadě zařízení. Součástí základního balení je vysoce kvalitní přenoska Ortofon 2M Red.

Dalším přírůstkem v kategorii zvuku bylo hned několik modelů sluchátek. Mezi nimi nás nejvíce zaujaly špičkové modely Technics EAH-F70N a EAH-F50B, které podporují technologie LDAC/apt-X HD, jež zajišťují bezdrátový přenos zvuku v kvalitě Hi-Res Audio. O jejich zvuk se starají měniče o průměru 40 mm se zpevněnou membránou CPF. Model EAH-F70N navíc přináší technologii potlačení okolního hluku s možností rychlého ovládání zesílení zvuku z okolí. Další výhodou tohoto modelu je detekce nasazení na uších. Pokud systém vyhodnotí, že si uživatel sluchátka sundal, přehrávání jednoduše přeruší.

Vylepšení se dočká i oblíbená řada retro sluchátek HTX90N, která ve své nejnovější verzi získají podporu potlačení okolního hluku. I tento model sluchátek bude osazen měniči o průměru 40 mm s neodymovými magnety.

Full frame Lumix přijde v březnu

Společnost Panasonic se řadí mezi významné hráče na poli digitálních bezzrcadlovek. Na loňském veletrhu Photokina naznačil, že se chystá na trh vstoupit s řadou fotoaparátu LUMIX S, jež přinese full frame čip s velikostí 35mm filmového políčka. V rámci svého programu na veletrhu CES sdělili zástupci Panasonicu, že nového fotoaparátu se dočkáme na pultech obchodů na konci března roku 2019.

Kromě toho představil Panasonic také důležité funkce, které novinky přinesou. Tou první je režim HLG Photo, který výrazně rozšíří dynamický rozsah snímků. Výsledkem toho je špičkové barevné podání a tonalita, které se blíží vnímání lidského oka, s bohatou kresbou v jasech i ve stínech.

Další funkcí je režim High Resolution, který zaujme především milovníky krajinářské a makro fotografie. Fotoaparát při něm během snímání posouvá čip a z jeho jednotlivých pozic sestavuje výsledný snímek ve vysokém rozlišení. Tento režim je možné využít díky funkcím eliminujícím pohyb i při fotografování pohybujících se objektů.

 

Novinky z oblasti televizí, které jsou další významnou součástí sortimentu společnosti Panasonic, budou zřejmě představeny na speciálním eventu, který si Panasonic pro návštěvníky CESu připravil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.