Foto: se svolením Microsoft

Kongres blokuje nákup dalších bojových brýlí od Microsoftu

Podle agentury Bloomberg americká vláda údajně upustila od nákupu dalších bojových brýlí pro rozšířenou realitu HoloLens od společnosti Microsoft poté, co zjistila, že současná verze má určité nedostatky, které je třeba odstranit. Místo objednání dalších kusů současného modelu tak vláda schválila 40 milionů dolarů pro Microsoft na vývoj nové verze.

Aktualizované bojové brýle budou reagovat na výsledky testů z loňského roku, kdy 70 vojáků nosilo současnou verzi během tří 72hodinových simulací bojových podmínek. Výsledky ukázaly, že vojáci trpěli bolestmi hlavy, únavou očí a nevolností a že systém vykazoval příliš mnoho selhání základních funkcí. Navíc více než 80 % vojáků, kteří hlásili nepříjemné pocity, je začalo pociťovat již po méně než třech hodinách 72hodinového testu.

Armáda původně požadovala 400 milionů dolarů na nákup až 6 900 párů brýlí, místo toho Kongres z této částky schválil 40 milionů dolarů na vývoj nové verze. Armáda již poskytla Microsoftu 125 milionů dolarů na vytvoření revidovaného modelu a stále plánuje utratit až 21,9 miliardy dolarů během příštích deseti let za až 121 000 zařízení.

Zakázka Ministerstva obrany federální vlády Spojených států amerických výrazně zvýšila schopnost Microsoftu profitovat ze svého zařízení pro rozšířenou realitu. Před spoluprací s Ministerstvem obrany společnost prodávala náhlavní soupravu pro podnikovou výrobu, školení a další průmyslové účely. Ačkoli Microsoft naznačil, že by se případně mohla objevit i spotřebitelská verze HoloLens, společnost zatím neoznámila žádné podrobnosti.

Zdroj: engadget.com