Konzole Xbox bez mechaniky vyjde už 7. května, známe i jeho pravděpodobnou cenu

V souvislosti s konzolí Xbox se v poslední době mluví o její nové verzi, označované jako projekt Maverick. Ta by měla přinést dvě zásadní změny. Tou první je absence diskové mechaniky, konzole Xbox One S All- Digital edition, by totiž, jak její název napovídá, měla být zaměřena pouze na digitální kopie her. Druhá je potom nižší cena konzole, protože výrobce ušetří na Blu-ray mechanice.

To, že Microsoft tuto konzoli opravdu vydá, se přibývajícím počtem zpráv jevilo jako jasný fakt. Otázkou bylo pouze kdy se jí dočkáme. Spekulovalo se, že by oficiální oznámení tohoto produktu mohlo přijít na největším herním veletrhu E3, jehož se dočkáme v červnu. Nyní se však objevila informace, že by nový Xbox mohl být představen už v rámci „předprogramu“ a to hned 7. kvěntna.

První verze, která dorazí na pulty obchodů by na svém disku měla mít předinstalované tři hry a to Minecraft, Sea of Thieves, and Forza Horizon 3 a její cena by se měla pohybovat okolo 230 eur. V ČR se dá očekávat koncová cena okolo 6 000 Kč.

Svým vzhledem by se konzole neměla lišit od dosavadní verze Xboxu One S. Šasí zůstane stejné, bude mu však pochopitelně chybět mechanika. Základní verze bude mít k dispozici disk s kapacitou 1 TB.

Spekuluje se také o tom, co příchod konzole bude znamenat pro herní trh. Podle některých názorů chce Microsoft otestovat, zda budou ochotní hráči přejít na čistě digitální kopie. Pokud by tato strategie měla úspěch, mohli bychom se v budoucnu dočkat toho, že herní konzole rezignují na klasická fyzická média. Zároveň by to znamenalo, že by hegemoni trhu tedy společnosti Sony, Microsoft a Nintendo mohli absolutně ovládnout distribuční kanály her jako takových. To jsou však pouze domněnky.

Zdroj: windowscentral.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.