Zdroj: ha.com

Kopie hry Super Mario Bros. 3 se stala nejdražší vydraženou hrou v historii, vítěz aukce za ni zaplatil téměř 3,5 milionů korun

Super Mario je nejen nesmrtelnou postavou, ale s tím, jak stárne, také získává na ceně. Kopii hry Super Mario Bros. 3 se totiž podařilo stát se vůbec nejdražší hrou, která se kdy prodala v aukci. Hru se pokusilo získat 20 zájemců a dražba začínala na částce 62 500 dolarů. Nakonec byla vydražena za neuvěřitelných 156 000 amerických dolarů, tedy téměř 3,5 milionů korun.

Vysoká cena byla dána souhrou několika faktorů. Nejenže šlo o hru v originálním obale, ale zároveň se jednalo o vzácný kus, který se vyznačuje ojedinělým zpracováním designu krabice. Slovo „Bros“ je totiž na většině obalů této videohry uváděno Mariovi nad hlavou, zatímco u vydražené verze bylo uvedeno nalevo, přesně v místě, kde má Mario pravou ruku v rukavici, což činí tento nápis hůře čitelným.

Tento malý detail však vypovídá o tom, že jde o vůbec nejstarší verzi hry Super Mario Bros. 3, která je mezi sběrateli považována za nejvzácnější. Kromě toho je videohra ve vynikajícím stavu. Ceniteli byla oceněna na 9,2 A+ bodů (z maximálních 10) za kvalitu krabice i obalu, což je vynikající skóre.

V červenci letošního roku jsme přitom byli svědky dosud rekordní sumy, za níž se prodala kopie původní videohry Super Mario Bros. Ta činila 114 000 amerických dolarů (což je v přepočtu asi 2,7 milionů korun).

Dražba videohry Super Mario Bros. 3 přitom nelámala rekordy sama. Kromě ní se totiž během minulého týdne podařilo vydražit také kopii hry Pokémon Red s hodnocením 9,8 A++, a to za částku 84 tisíc amerických dolarů (asi 1,9 milionů korun), což z ní udělalo nejdražší hru Pokémon prodanou v aukci.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.