Zdroj: news.samsung.com

Krabice od televizí Samsung umožňují nový způsob recyklace, lze z nich složit kočičí domečky

Spolu s novou elektronikou nám domů obvykle dorazí i poměrně velké množství nejrůznějších obalových materiálů. Velká kartonová krabice bývá samozřejmou součástí i většiny moderních televizorů. S originálním nápadem, jak omezit produkci papírového odpadu, však začátkem tohoto měsíce přišla společnost Samsung.

Konkrétně tři velké televizory Frame, Sero a Serif výrobce nově balí do speciálních kartonových krabic, které jsou vyráběny z pevnějšího vlnitého typu lepenky a mají na sobě předtištěny maticové vzory, pomocí nichž lze krabice jednoduše rozřezat, složit a vyrobit z nich domečky pro kočky. Součástí zásilky je také návod na sestavení.

Rozhodně jde o skvělý nápad. Pokud totiž patříte mezi milovníky koček a alespoň jednoho chlupatého čtyřnožce máte doma, nejspíš vám neunikla jeho slabost pro kartonové krabice i krabičky všech velikostí a tvarů. Mnohdy stačí nechat otevřenou krabici chvíli na podlaze a vaše kočka si ji zakrátko přivlastní, a to do té doby, dokud ji neomrzí (což může být někdy velmi rychle). Zdá se, že právě tento kočičí fenomén ve svém projektu Samsung zužitkoval.

Nepřekvapí ale, že společnost svého nápadu zároveň využila také k prezentaci vlastní značky. Po složení domečku se totiž logo Samsungu nebo název produktu objeví vždy na dobře viditelném místě (obvykle na střeše). Samozřejmě nic nebrání tomu jej dodatečně buď přemalovat, nebo přelepit.

Kromě domů a prolézaček pro kočky Samsung představil také krabice, z nichž lze vytvořit například stojan na časopisy, knihy nebo DVD. Musíme ale uznat, že kočičí domečky jsou daleko zajímavější alternativou, která mimo jiné slouží také jako dobrý marketingový tah.

Zdroj: mashable.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.