Krabicové hry na Switch se v USA zatím prodávají lépe než na předchozí platformy

Krabicovým hrám na konzoli Switch se v USA daří. Podle analytické společnosti NPD Group je konzole tento rok na nejlepší cestě překonat v prodeji krabicových her všechny předchozí platformy (i mobilní) od Nintenda.

K výsledku přispěly i „trháky“ jako The Legend of Zelda: Breath of the Wild nebo Tom Clancy’s Recon: Wildlands, které obsadily v prodejích druhou, resp. první příčku. Do prodejů prvního jmenovaného titulu ovšem nebyly na rozdíl od druhého započítány digitální prodeje. Celkově se nové Zeldy prodalo zhruba 4 mil kopií. Na celkových prodejích krabicových her se nemalou měrou podílely také hry Super Mario Odyssey, Mario Kart 8 Deluxe nebo Splatoon 2. Do prodejů ještě nepromluvil zatím nejprodávanější „nenintendovský“ titul, plošinovka Mario + Rabbids: Kingdom Battle od Ubisoftu ani např. portované verze z jiných platforem jako Skyrim, FIFA či DOOM.

Podle NPD Group se na prodejích her na konzoli Switch budou v budoucnu podílet „nenintendovské“ tituly čím dál více. Nintendo se také oproti minulosti mnohem více otevírá nezávislé scéně. Na nedávné akci Nintendo Direct společnost oznámila, že na příští rok chystá např. tituly Super Meat Boy Forever, Stardew Valley, exkluzivitu Seasons of Heaven, The Sacred Hero či epizodickou klasiku Kentucky Route Zero: TV Edition, která se na Switchi objeví poprvé.

 

Zdroj: gamesindustry.biz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.