Foto: Unsplash

Kterých hardwarových novinek se pod stromečkem určitě nedočkáme? Globální nedostatek čipů je předvánoční noční můrou velkých výrobců

Již více než rok se celý svět potýká s nedostatkem čipů. Ten velmi negativně ovlivňuje celý technologický průmysl pochopitelně včetně toho, který se věnuje výrobě herního hardwaru. I přes některé dřívější zprávy, které informovaly o tom, že by se situace mohla před vánoci zlepšit, tomu tak ale není. Velké i menší herní společnosti tak budou i nadále pociťovat nedostatek čipů minimálně až do příštího roku. A pochopitelně spolu s nimi to pocítí i jejich zákazníci. A nebude to jen nová generace konzolí od Sony a Microsoftu, které by mohly být těžko k sehnání.

Které konkrétní produkty pravděpodobně nebudou do vánoc k dispozici? Začněme společnostní Nintendo, která již 4. listopadu uvedla, že se letos výrazně propadl prodej konzole Nintendo Switch, a to jednoduše proto, že nebylo možné vyrobit dostatek kusů, jež by uspokojily poptávku. Ještě hůře jsou na tom ovladače Switch N64, které na pultech do roku 2022 už neuvidíme.

Také společnost Valve odložila vydání kapesního herního počítače Steam Deck o dva měsíce na únor 2022 (celou zprávu najdete zde). A problémy se pochopitelně nevyhnuly ani společnosti Sony, která očekává, že se jí podaří vyrobit méně kusů konzole Play Station 5 (pravděpodobně asi o 1 milion méně). PS5 je přitom obtížné sehnat již od jejího uvedení na trh v listopadu 2020.

Podobný osud jako Steam Deck potkal také kapesní počítač Playdate Panic, který měl původně vyjít na konci roku 2021, dočkat bychom se ho však měli až na začátku příštího roku. Společnost Playdate uvedla, že bojuje s nedostatkem komponent a vážným zájemcům o nový hardware vzkázala, že pokud o něj mají opravdový zájem, měli by si jej předobjednat, a tak se zařadit do fronty.

Výše uvedené příklady jsou však pravděpodobně jen zlomkem všech odkládaných novinek. Podle některých by navíc problémy s nedostatkem čipů měly trvat až do roku 2023. Budeme přesto doufat, že se nejčernější scénáře nenaplní.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.