Zdroj: Wikimedia

Kvůli obavám z covidu-19 skončí veletrh CES 2022 o den dříve

Covid-19 i nadále výrazně zasahuje do našich životů a pochopitelně se nevyhýbá ani technologickému průmyslu. Před týdnem jsme vás informovali o tom, že řada vystavovatelů (mezi nimiž byly i velké společnosti jako BMW, Intel, AMD, GM, Google, T-Mobile, Amazon, Microsoft či Meta) ruší svoji účasti na veletrhu CES 2022 právě kvůli obavám z nové varianty covidu-19 omikron. A ačkoli v té době Asociace spotřebitelských technologií (CTA), která akci každoročně pořádá, ujišťovala, že se událost bude konat v plné šíři, nyní udělala ústupek také.

CTA totiž ohlásila, že letošní technologická konference se bude konat ve zkrácené podobě, a to konkrétně o den kratší. CES 2022 proto skončí již 7. ledna. Důvodem zkrácení jsou podle CTA právě nová bezpečnostní opatření, která jsou spojena se zvyšujícím se počtem nakažených covidem-19.

Počet nakažených v USA opět strmě roste. 30. ledna byl ve Spojených státech zaznamenán nový rekord v počtu nevyšších denních přírůstků nově nakažených. Las Vegas, kde se CES 2022 tradičně koná, se nachází v okrese Clark County v Nevadě, kde je dokonce 11 % provedených testů na covid pozitivních.

I přes nepříznivou situaci je však na veletrh přihlášeno stále více než 2 200 vystavovatelů, mnozí z nich však nebudou přítomni osobně a sázejí na virtuální účast. Všichni účastníci, kteří se rozhodli pro osobní účast, se budou muset prokázat dokladem o provedeném očkování. Rovněž pro ně platí povinnost otestovat se minimálně 24 hodin před vstupem na akci. Nutností je samozřejmě také nošení roušek a na závěr se budou zahraniční účastníci zdarma testovat pomocí PCR testů.

CES je největší technologickou konferenci na světě, která každoročně přiláká více než 10 000 lidí. Doufáme proto, že v roce 2023 již nebude zatížena těmito komplikacemi.

Zdroj: theverge.com