Foto: se svolením Epic Games

Lego a Epic Games se spojily, aby vytvořily nové dětské metaverzum

Dva giganti zábavního průmyslu se spojují, aby vytvořili virtuální prostor určený dětem – to slibuje nové partnerství vývojářů Fortnite Epic Games a Lega. „Jsme nadšeni, že se můžeme spojit a vytvořit v metaverzu prostor plný zábavy pro děti a rodiny,” uvedl v prohlášení generální ředitel společnosti Epic Tim Sweeney.

Podrobností zatím příliš není, ale společnosti tvrdí, že ať už nakonec vybudují cokoli, bude to od začátku navrženo jako virtuální prostor vhodný pro rodiny. „Lego Group a Epic Games spojí své rozsáhlé zkušenosti, aby zajistily, že tato další iterace internetu bude od začátku navržena s ohledem na blaho dětí,” vysvětlily společnosti v tiskové zprávě.

Toto spojení dává poměrně smysl. Společnost Epic má rozsáhlé zkušenosti s vytvářením virtuálních světů, především prostřednictvím trvale populárního Fortnite, zatímco Lego se stále více zaměřuje na videohry – tento týden například uvedlo na trh hru Lego Star Wars: The Skywalker Saga.

Nové partnerství se připojuje k řadě dalších pokusů společností, které budují vlastní interpretace metaverza, k těm dosud patří všichni od tvůrce Pokémon Go od společnosti Niantic, přes rebrandovaný Facebook, až po hlavní NFT značky.

Zatím nejsou k dispozici žádné informace o tom, jak by tento nový svět Epic Games a Lega mohl vypadat, kdy bude k dispozici, ani na jakých platformách se očekává jeho spuštění. Společnosti však oznámily trojici principů, kterými se bude tvorba nového světa řídit: „ochrana práva dětí na hru tím, že bezpečnost a mentální zdraví budou prioritou; ochrana soukromí dětí, kdy jejich zájmy budou na prvním místě; dětem i dospělým [bude poskytnuta] možnost využívat nástroje, které jim umožní kontrolovat, co z digitálního prostředí přijmou.”

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.