Zdroj: oTechnice.cz

Léto plné novinek s logem Samsungu

Společnost Samsung dnes svým fanouškům zařídila odpoledne ve velkém stylu, když představila hned několik svých novinek, z nichž většina se podívá i na český trh. My jsme měli možnost se s těmito novinkami seznámit a vyzkoušet si je, a můžeme vám tak přinést první dojmy.

Note 20 a Note 20 Ultra

Už v loňském roce jsme se dočkali dvou zařízení, která nesla slovo Note ve svém názvu, a v letošním roce je tomu zrovna tak. Rozdíl je však v tom, že v loňském roce se oba telefony lišily velikostí, zatímco u modelu řady Note 20 je trochu jiný celý koncept.

Samsung totiž vyslyšel volání uživatelů, kteří se nedokázali sžít se zahnutou obrazovkou a model Note 20 má obrazovku rovnou roztaženou k nepatrným rámečkům, a je tak podobný loňskému dodatečně představenému modelu Note 10 Lite. Note 20 Ultra má oproti tomu displej přetažený přes okraj telefonu. Zajímavostí je i to, že u obou telefonů se místo pro stylus S-Pen přesunulo z pravého okraje k levému. Jedná se o detail, avšak je otázkou, jak jej někteří tradicionalističtí milovníci značky Note přijmou.

Ikonické pero S-Pen se dočkalo celé řady změn a vylepšení. U obou telefonů se výrazně zkrátila odezva pera, což mimo jiné zvýšilo podobnost s psaním na papír. Druhým zlepšením je instalace gyroskopu přímo do pera, díky čemuž je možné telefon dálkově ovládat za pomocí jednoduchých gest, podobně jako kouzelnou hůlkou.

Změnou také prošel displej telefonu Galaxy Note 20 Ultra, ten nově podporuje 120Hz obnovovací frekvenci, kterou je systém navíc schopný sám dle potřeby regulovat. Při četbě textu nebo prohlížení statického obrázku se citelně sníží, naopak při sledování videa nebo používání aplikace dosáhne maxima. Telefon tak pomáhá snižovat spotřebu baterie.

Výrazně se také pozměnila fotografická výbava, jež je pro oba modely odlišná. U modelu Note 20 tvoří její základ 12megapixelový snímač doplněný 64Mpx teleobjektivem nabízejícím 3x optický zoom a 10Mpx ultraširokoúhlým objektivem. Note20 Ultra pak nabídne v základu 108megapixelový snímač a 12Mpx teleobjektiv s pětinásobným optickým zoomem. Je tak prvním telefonem od Samsungu, který tuto technologii nabízí. Ani u tohoto modelu přitom nechybí širokoúhlý objektiv. Kamerový modul tohoto telefonu je především díky zoomu opravdu masivní a výrazně vystupuje nad tělo telefonu.

U modelu Galaxy S20 (ve všech variantách) se krátce po vydání objevovaly v recenzích názory na problémy s ostřením (zvlášť pak ve videích). Samsung tato volání vyslyšel a rozhodl se u modelů Note využít vylepšenou verzi ostřící technologie DualPixel (Note 20) a zavést novou laserovou ostřící technologii (Note 20 Ultra). Zvlášť druhá jmenovaná je opravdu rychlá a reaguje v řádu desetin sekundy.

Prodeje nových telefonů Note začnou 21. srpna, avšak předobjednávky startují už nyní. A v rámci nich si Samsung připravil akci pro všechny předobjednavatele. K telefonům zájemci po registraci dostanou buď herní balíček (předplatné Xbox Game Pass na tři měsíce, bezdrátovou nabíječku a ovladač Moga XP5-X) nebo hudební balíček v podobě sluchátek (Galaxy Buds+ u Note 20 a Galaxy Buds Live u Note 20 Ultra).

Note 20 bude k dispozici na českém trhu ve třech barevných variantách – Mystic Bronze, Mystic Green a Mystic Grey. Samsung zde sáhl po matné barevné variantě a ta nás velmi mile překvapila. Note 20 Ultra potom bude moci zájemce vlastnit v provedení Mystic Bronze (matná) a Mystic Black (lesklá). Ceny této řady telefonů začínají na 25 999 Kč za variantu Note 20, model Note 20 Ultra potom stojí 35 999 Kč s 256 GB uživatelské paměti a podporou 5G sítí a 38 999 Kč ve variantě 512 GB paměti a taktéž 5G podporou.

Samsung Galaxy Tab S7 a S7+

Pero S-Pen je spjato nejen s telefony Note, ale také se sérií výkonných tabletů Tab S. Ty se po dnešním odpoledni rozrostly o dva nové zástupce, jež se jmenují Galaxy Tab S7 a S7+. I tyto tablety a jejich pera se dočkaly výše popsaných technologií ovládání pomocí gest a rychlejší odezvy dotykového pera S-Pen.

Tablety se od sebe liší velikostí displeje i použitou zobrazovací technologií. Galaxy Tab S7 má 11palcový TFT displej, zatímco Galaxy Tab S7+ 12,4palcový displej tvořený AMOLED panelem. Dobrou zprávou je, že obě zařízení u svých displejů podporují obnovovací frekvenci 120 Hz, která pomáhá k plynulejšímu zážitku při užívání tabletů. Dalším logickým rozdílem obou tabletů je kapacita baterie. Ta je 8 000 mAh u menšího modelu a 10 090 mAh u většího. Oba podporují bezdrátové nabíjení a rychlé 45wattové nabíjení přes drát.

Nově umožňuje displej tabletu spustit až tři aplikace na displeji zároveň, velkým přínosem pro pohodlnou práci je také rozhraní DeX, jež přešlo do bezdrátového režimu. Pro zájemce je také připraveno speciální pouzdro s klávesnicí, která se oproti minulému modelu rozrostla ještě o touchpad.

Po stránce výkonu využívají oba tablety to nejlepší, co je pro ně k dispozici, tedy procesor Snapdragon 865 doplněný 6GB pamětí RAM. Po stránce výkonu by tak měly stačit veškerým kancelářským aplikacím i mobilním hrám.

Stejně jako telefony Note budu i tablety řady S7 dostupné 21. srpna, a to ve WiFi i LTE (5G) variantě. Galaxy Tab S7 s WiFi bude stát 18 999 Kč, s LTE 21 999 Kč. Galaxy Tab S7+ pak 23 999 Kč respektive 29 999 Kč v závislosti na konektivitě.

Galaxy Buds Live

Třetím přírůstkem do rodiny Samsungu, jenž se dostane na Český trh, jsou sluchátka Galaxy Buds Live. Nejedná se o nástupce velmi povedených Galaxy Buds +, ale spíše o designovou odbočku, s pomocí níž si Samsung zkouší prošlapat novou cestu.

Stejně jako v případě Buds+ se jedná o plně bezdrátová sluchátka, avšak nikoliv o špunty, ale o pecky, které se zasouvají pouze na kraj ucha. Sluchátka mají tvar fazolek pouze s lehkým výčnělkem. Lesklý povrch a neobvyklý tvar je předurčuje k tomu, aby se staly stylovým doplňkem. V uších prý drží pevně, ale během předváděcí ukázky jsme to nezkoušeli.

Kromě kvalitního zvuku nabídnou nová sluchátka Buds také systém aktivního potlačení okolního hluku. Nabídnou samozřejmě také funkce jako handsfree nebo podporu asistenta Bixbyho. Pomocí aplikace v telefonu bude také možné sdílet aktuální hudbu s přáteli v okolí, kteří mají ta samá sluchátka.

Galaxy Buds Live budou na českém trhu k dispozici od 21. Srpna, a to za cenu 5 499 Kč.

Samsung Galaxy Watch 3

Čtvrtou novinku z dílny vývojářů Samsungu je třetí generace hodinek Samsung Galaxy Watch 3. Ta přinese dvě varianty velikostí ciferníků 45 a 41 mm a především celou řadu nových funkcí zaměřených primárně na zdraví svého uživatele.

Hodinky tak dokáží průběžně měřit krevní tlak, monitorovat srdeční činnost a hladinu kyslíku v krvi a nechybí jim ani detekce pádu s možností automatického volání záchranné služby. Nechybí ani základní ovládání telefonu pomocí gest ruky. Tato možnost se zatím nachází ve stádiu vývoje, tedy v laboratoři společnosti Samsung.

Hodinky budou na českém trhu dostupné už tento pátek, a to v dvou barevných provedeních: Mystic Black a Mystic Silver. Varianty jsou pak čtyři – liší se velikostí displeje a možností nahrát eSIM, a využívat tak hodinky i nezávisle na mobilním telefonu. Verze se 45mm ciferníkem bude stát 12 499 Kč (BT varianta) a 13 499 Kč (varianta s LTE). Menší varianta s 41mm ciferníkem pak stojí 11 499 Kč resp. 12 999 Kč. Předvánoční sezónu pak obohatí limitovaná titanová verze za 17 499 Kč.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.