Foto: se svolením LG

LG představila flexibilní displej LX3, který lze zakřivit podle potřeby

Pokud si při výběru obrazovky nejste jisti, zda zvolit klasický plochý nebo zakřivený displej, nabízí se řešení – pořídit si displej, které si můžete přizpůsobit podle potřeby. Není to tak dávno, co flexibilní 45palcovou obrazovku Xeneon Flex představila společnost Corsair, nyní se svým ohýbatelným displejem OLED Flex přidala také společnost LG.

LG OLED Flex neboli LX3 je 42palcová obrazovka, kterou můžete nastavit, dokud nedosáhne zakřivení až 900R. Jen pro porovnání – konkurenční Xeneon Flex nabízí maximální zakřivení 800R, přičemž nižší číslo znamená, že zakřivení monitoru je výraznější.

Míru zakřivení můžete rychle upravit pomocí speciálního tlačítka na dálkovém ovladači a vybrat si jeden ze dvou nabízených módů, nicméně ručně lze stupeň zakřivení LX3 upravit také v pětiprocentních krocích, což znamená, že máte na výběr z více než 20 úrovní zakřivení. Dále je možné monitor naklonit také směrem k sobě nebo od sebe a nastavit výšku jeho stojanu v rozmezí 14 centimetrů.

LX3 využívá technologii OLED bez podsvícení, doba odezvy je 0,1 milisekundy a disponuje nízkým vstupním zpožděním. Poskytuje také možnost nastavit velikost obrazu na obrazovce, takže si můžete vybrat, zda chcete používat celý monitor nebo jen jeho část.

Společnost LG také poskytuje exkluzivní přístup ke své nové aplikaci Game, která obsahuje zkratky k oblíbeným herním aplikacím, jako je Twitch a YouTube, a seznam všech připojených externích vstupních zařízení. Funkce Switching Hub tohoto modelu umožňuje snadno přepínat připojení zařízení mezi počítačem a monitorem. Můžete používat vestavěný mikrofon monitoru a vše, co je připojeno k jeho portům USB, včetně náhlavních souprav a klávesnic, a poté stisknutím tlačítka místo toho používat zařízení připojená k počítači. Mezi další funkce patří dva přední 40W reproduktory, podpora Dolby Atmos a podpora herní technologie Dolby Vision.

Společnost LG zatím neoznámila cenu ani datum, kdy se LX3 dostane do prodeje.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.