LG překvapilo technický svět, představilo designovou televizi se svinovacím displejem

Pondělní ráno (z pozice Středoevropana pozdní odpoledne) začalo na konferenci CES tiskovou konferencí společnosti LG. Ta se v posledních letech angažuje především na poli mobilních telefonů, chytré domácnosti a zobrazovacích technologií.

Jak má LG ve zvyku, už od poloviny prosince vypouštěla postupně tiskové zprávy o tom, co si pro letošní CES nachystala, a tak by se její tisková konference mohla zdát bez překvapení. Opak je však pravdou. Ale pojďme popořadě.

5G a chytrá domácnost

Samotná tisková konference nebyla dlouhá a trvala přibližně třičtvrtě hodiny. Její úvod patřil mobilním telefonům společnosti LG, a to především chystanému modelu, který bude, díky spolupráci společnosti Qualcomm, podporovat rychlé sítě 5G. Bohužel jsme se o něm nic víc nedozvěděli, a tak si na bližší specifikace budeme muset počkat na MWC nebo samostatný event. O telefonu se skládacím displejem nepadlo ze strany zástupců LG ani slovo.

Druhou kategorií, které se LG zevrubně věnovalo byla chytrá domácnost. V ní představila novinky ve svém ekosystému ThinkQ a jeho hlubší integraci do potřeb domácnosti. Spotřebiče od LG by nově měly umět více komunikovat, a to jak mezi sebou (pomocí televize nebo ledničky bude možné ovládat vysavač, nebo pračku), tak s uživatelem, nebo s vnějším světem (díky IoT si spotřebiče dokáží samy objednat čistící prostředky).

Novinkami v sortimentu chytré domácnosti společnosti LG jsou například chytrá skříň, která dokáže udržet pánské košile a další citlivé oblečení v ideálním stavu, nebo domácí pivovar, jenž během dvou týdnů dokáže z kapslí s přírodními extrakty vytvořit jeden z pěti druhů piv.

Televize současnosti i budoucnosti

Jestli některá kategorie hrála během show společnosti LG prim, byly to televize. Jako první novinku z toho segmentu představilo LG 8K televizi s technologií OLED. Ta využívá pro vykreslování obrazu možnosti čipu Alpha 9, který je součástí nejvyšší řady tLCD televizí z produkce LG.

LG nezapomnělo ani na svoji královskou kategorii LCD, v jejíž kvalitě nemá konkurenci. Do ní v nadcházejícím pololetí přibude několik televizorů řady NanoCell v čele s vlajkovou lodí 75palcovou LG NanoCell 8K TV.

Největší překvapení si zástupci LG nechali na samý závěr, který věnovali televizi označované jako Signature OLED TV R. Jedná se o koncept televize, který známe z futuristických filmů, nikoliv z naší reality. Její displej totiž není pevný, ale lze jej rolovat podobně jako promítací plátno. Tělo televizoru ve vypnutém stavu tak vypadá jako velký sound bar reproduktor (a taky je možné jej tak využívat). Při zapnutí se z jeho útrob vyroluje OLED displej s rozlišením 4K.

Designově se jedná o přelomový spotřebič, který v obýváku (ani jinde) nijak nepřekáží, když se na něj uživatel rozhodne dívat, jednoduše se vyroluje a je plně k dispozici. Navíc dokáže rolování zhruba ve třetině zastavit a sloužit pak jako domácí multimediální centrum, rámeček na fotografie nebo obrazovka virtuálního asistenta.

LG do svých nových chytrý televizorů integrovalo podporu Apple AirPlay 2 a HomeKit. Díky podpoře pro AirPlay 2 mohou uživatelé snadno přehrávat videa z iTunes a dalších videoaplikací, hudbu a fotky přímo ze svých zařízení Apple na vybraných televizích LG.

Více jsme se o novém televizoru nedozvěděli. Dostupný by měl být během jara a zahraniční odborníci odhadují její výši na „astronomickou“, srovnatelnou s cenou prototypových zařízení. Loňská televize LG SIGNATURE OLED TV W začínala na 8000 dolarech, uvidíme, jak to bude s letošním modelem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.