Libra Association měla zahajovací zasedání, zvolila si vedení

Členové sdružení Libra Association se poprvé oficiálně setkali, aby asociaci dali základní institucionální podobu, protože do této doby šlo vlastně jen o virtuální seskupení. Do vedení bylo zvoleno pět členů – mimo jiné šéf firmy Xapo Wences Casares, expertka na blockchain ze společnosti Andreessen Horowitz Katie Haunová nebo člen vedení Facebooku a dosavadní tvář projektu Libra David Marcus.

   Členové také projednávali řadu interních směrnic asociace, které popisují proces volby nových členů vedení, hlasování o návrzích nebo rozhodování o sporech. Haunová v prohlášení uvedla, že  „vzhledem k velikosti a ambicím projektu bude muset sdružení zdolat mnoho výzev, včetně regulačních“.

   Setkání se uskutečnilo jen pár dní poté, co se z asociace rozhodli odejít její přední zakládající členové Visa, Mastercard, eBay, Stripe a Mercado Pago, kteří tak učinili krátce po odchodu společnosti PayPal. V asociaci tak nyní nefiguruje žádný velký americký zpracovatel plateb.

   Ve sdružení zbyl pouze jediný zpracovatel plateb, nizozemská společnost PayU, která se soustředí na mobilní a internetové platby na evropském trhu. Ve svém prohlášení sdělila, že „cíle sdružení jsou zcela v souladu s naší vizí vytvořit svět bez finančních hranic, kde se každému může vést dobře“.

   Asociaci, jejíž sídlo se nachází v Ženevě, nyní tvoří 21 členů – společností a neziskových organizací, mezi jinými Uber, Lyft, Spotify, Farfetch, iliad, Vodafone, Coinbase, Thrive Capital, Kiva, Mercy Corps nebo Women’s World Banking.

   

Zdroj: theverge.com, libra.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.