Linden Lab spouští Sansar Creator Preview svého virtuálního světa

Po téměř dvou letech otevírá společnost Linden Lab dveře do své virtuální platformy Sansar v podobě otevřené Sansar Creator Preview Bety, která startuje právě dnes.

Linden Lab provozuje již skoro 14 let populární virtuální simulaci Second Life. Tato platforma si sice udržuje stále širokou uživatelskou základnu, ale pro současný moderní hardware (VR headsety) se příliš nehodí. Sansar má být pro společnost novým startem a příležitostí „obléknout“ ji podle posledních trendů.

Nová simulace ještě není úplně hotová, ale Linden Lab již nyní do ní zve každého, kdo má zájem. Původně měla platforma dorazit již v minulém roce a podle šéfa společnosti Ebbeho Altberga nabídnout „platformu, v rámci níž by si každý vytvořil svou vlastní virtuální simulaci, kterou by mohl sdílet s kýmkoliv“.

Za dva roky toho ze své platformy společnost příliš neukázala, ale v současnosti je prací na ní plně vytížená a dolaďuje detaily v pozadí. Před rokem vybrané skupině lidí do platformy umožnila přístup, aby pro ni začala vytvářet obsah. V lednu letošního roku vypustil Linden Lab tržiště s assety, aby lidé účastnící se uzavřeného preview programu mohli vytvořený obsah vzájemně sdílet a vydělali na něm i nějaké peníze.

Uzavřené testování přineslo své ovoce, společnost se pochlubila pozváním 2 000 „avatarů“  a vytvořením 1 700 „Sansar zážitků“ pro ostatní. V průběhu testování také zavedla technologii IKinema pro realističtější snímání pohybu „avatarů“ nebo technologii na synchronizaci rtů Speech Graphics poskytující obličejovou animaci v reálném čase při mluvení do mikrofonu.

 

Zdroj: tomshardware.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.