Foto: se svolením Logitech

Logitech představil sluchátka Chorus, která vylepší kvalitu zvuku headsetu Quest 2

Společnost Logitech představila nové příslušenství Chorus, které je určeno ke zvýšení kvality zvuku náhlavní VR soupravy Meta Quest 2. Specifikem tohoto zařízení je zejména to, že uživatelům díky otevřeným reproduktorům (které se podobají soupravě Valve Index) umožní zůstat více ve skutečné realitě.

Tato otevřená sluchátka se nasazují na každou stranu náhlavní soupravy (jsou kompatibilní s popruhem z výroby nebo s popruhy Elite od společnosti Meta), přičemž reproduktory se mohou otáčet, díky čemuž zajistí maximální pohodlí. Hlasitost se ovládá pomocí kolébky hlasitosti na zařízení Quest 2. Napájení probíhá přes USB-C port Quest 2 (přes tentýž port lze připojit také další zařízení).

Společnost Logitech uvedla, že reproduktory jsou vybaveny speciálně vyladěnými měniči, které mají zprostředkovat jedinečný zážitek z poslechu s těmi nejmenšími detaily. Díky tomu, že mají otevřenou zadní část, propouští také zvuky z okolí. Tato konstrukce má své výhody i nevýhody – otevřená zadní část představuje bezpečnější poslech ve VR (uživatelé stále vnímají i zvuky z okolí), ale totéž může být pro někoho i zásadním negativem, jelikož může být při poslechu rušen (totéž platí i o případných lidech v okolí, které mohou zvuky ze sluchátek rušit).

Nicméně pravdou je, že Logitech v tomto ohledu nemá zrovna velkou konkurenci. Za 99 dolarů pravděpodobně půjde o jeden z cenově nejvýhodnějších upgradů pro uživatele, kteří chtějí být ještě více ponořeno do VR děje.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.