LucidPix je nová aplikace pro tvorbu 3D fotografií, která využívá umělou inteligenci

Pokud vlastníte iPhone nebo telefon s Androidem, můžete využít novou chytrou aplikaci LucidPix společnosti Lucid, která umí pořizovat 3D fotografie a měnit stávající 2D fotky na 3D. Trojrozměrný efekt se při naklápění telefonu projevuje změnou perspektivy obrázku.

Velkou výhodou je, že zmíněná aplikace nepotřebuje k vytváření trojrozměrných obrázků žádné další příslušenství (např. dvou fotoaparátů), jelikož kýžený 3D efekt vykresluje až po pořízení záběru pomocí umělé inteligence. Postačí proto, pokud má smartphone běžný fotoaparát.

Celá AI technologie funguje pomocí specializovaného softwaru, který při vytváření 3D efektu napodobuje lidské mozkové procesy. Společnost ji poprvé představila na veletrhu CES 2020 a nejprve software spustila v zařízení LucidCam VR180, použita ale byla také v telefonu Red Hydrogen a kameře Red 8K 3D Lithium (která nebyla vydána).

Fotografie je možné sdílet v internetové komunitě LucidPix, případně na jiných platformách (například i na Facebooku, který disponuje podporou pro zobrazování 3D fotek). Ostatní si proto mohou prohlížet 3D obrázky naprosto stejným způsobem jako například 2D fotky na Instagramu nebo Snapchatu.

V současné době je aplikace dostupná na webu LucidPix, kde je nutné projít registrací. Aplikace je přitom zdarma, počítat však musíte s vodoznakem vloženým do každé fotografie (tento vodoznak je možné odstranit za jednorázový poplatek 1 dolar). Bezplatná verze je určena především k tomu, aby si uživatelé aplikaci vyzkoušeli. Plnou „Pro“ verzi je možné používat neomezeně za 6 USD měsíčně nebo 52 USD ročně. LucidPix by měla být v dohledné době dostupná pro všechny telefony s iOS a Androidem.

Přestože se v současné době LucidPix jeví jako nejjednodušší způsob vytváření vlastních 3D snímků. Společnost Lucid o ní spíše než jako o nové technologii mluví jako o tvůrčím nástroji. A to je dobře. Mnoho „nových a převratných“ 3D technologii totiž neskončilo příliš dobře. Co nejpřesnější reálné zobrazení je ale v oblasti vizuálních médií trend, který se dlouhodobě vyvíjí. Umělá inteligence může tento pokrok urychlit.

Zdroj: cnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.