Foto: se svolením Sloclap

Majitelům PlayStationu se nedařilo stáhnout předběžnou verzi hry Sifu, problém by už měl být vyřešen

Nepříjemnosti zažili v neděli hráči, kteří si předobjednali Deluxe edici hry Sifu. Vývojářské studio Sloclap jim totiž v rámci příprav na vydání tohoto herního titulu prostřednictvím obchodu PlayStation Store nabídlo také digitální Deluxe edici, která zahrnovala předčasný přístup k tomuto titulu. Předobjednavatelé tak měli mít přístup ke hře dva dny před oficiálním datem vydání.

Nicméně první den předběžného přístupu (v neděli 6. února) majitelé PS4 a PS5 zjistili, že si hru nemohou stáhnout, a tím pádem ani zahrát. Vývojářské studio Sloclap se k nepříjemné situaci vyjádřilo na Twitteru: „Víme o tom, že se vyskytly problémy, které brání stažení hry Sifu prostřednictvím předběžného přístupu v obchodě PlayStation Store, a velmi se omlouváme za způsobené nepříjemnosti. Ve spolupráci se společností Sony potíže řešíme, abychom je co nejdříve napravili. O situaci vás budeme brzy informovat.“

Pravdou je, že jen o několik hodin později po zveřejnění tohoto příspěvku Sloclap uvedl, že příčinu problému stále aktivně zjišťuje a potíže nebyly vyřešeny ještě několik hodin. V průběhu studio fanouškům alespoň slíbilo, že udělá, co bude v jeho silách, aby to svým fanouškům vynahradilo.

Sloclap později uvedl, že zhruba od nedělních 15 hodin našeho času si majitelé PlayStationu měli být schopni stáhnout předběžnou verzi hry Sifu. K této zprávě přitom studio dodalo: „Velmi se omlouváme všem hráčům, kteří doufali, že si zahrají dříve, brzy budeme mít exkluzivní dárek pro všechny držitele Deluxe edice, o který se s vámi podělíme.“ Hráči by se tedy měli dočkat dříve avizované kompenzace.

Pokud také patříte mezi předobjednavatele a hru se vám stále nedaří stáhnout, Sloclap doporučuje restartovat konzoli a zkusit ji spustit z nabídky knihovny.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.