Foto: Unsplash

Mapy Google čeká rozsáhlá aktualizace a nové praktické funkce

Společnost Google na konferenci Google I/O 2022 oznámila několik nových produktů, ale také řadu nových funkcí a aktualizací stávajících aplikací a služeb. Jedna z největších aktualizací se týká Map Google.

Jednou z nejzajímavějších nových funkcí Map Google je Immersive View, která uživatelům pomůže dostat se tam, kam potřebují a přitom získat na svůj cíl ještě jeden pohled ze zcela nové perspektivy. Google uvedl, že „po rychlém vyhledání se můžete virtuálně vznést nad daný cíl a zblízka si prohlédnout okolí“ (například architekturu a další zajímavosti), navíc se pomocí této funkce uživatelé mohou podívat, „jak oblast vypadá v různých denních dobách a za různých povětrnostních podmínek, a podívat se, kde se nachází rušná místa“.

Immersive View v podstatě působí tak, jako by se Google Earth a Google Maps spojily dohromady. Kromě výše uvedeného však novinka uživatelům umožní také nahlédnout do restaurací, barů, hospod a dalších podniků, a to jednoduše tak, že virtuálně vstoupí dovnitř a prohlédnou si atmosféru zblízka. Při vstupu se také zobrazí, jak je dané místo aktuálně obsazené.

Skvělou zprávou je také to, že nová funkce bude fungovat na „téměř jakémkoli telefonu a zařízení“, na mobilech, tabletech i webu. Nejdříve se jí dočkají uživatelé v Los Angeles, Londýně, New Yorku, San Franciscu a Tokiu (v průběhu letošního roku). Google slíbil, že v blízké budoucnosti přidá další města.

Kromě Immersive View Google představil také novou funkci, která řidičům pomůže zvolit ekologičtější trasu, která nejen chrání životní prostředí před emisemi oxidu uhličitého, ale může také ušetřit peníze.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.