Foto: Pixabay

Mark Zuckerberg tvrdí, že generativní umělá inteligence se dostane do každého produktu společnosti Meta

Plány společnosti Meta v oblasti generativní umělé inteligence začínají být stále jasnější. Ačkoli společnost zatím nepoužívá mnoho funkcí generativní AI, Mark Zuckerberg dal jasně najevo, že chce, aby byla Meta vnímána jako jeden z lídrů v této oblasti.

Podle dostupných informací Zuckerberg tento týden podrobněji představil některé plány společnosti Meta. Údajně mělo jít o plány, jak Meta plánuje zavést generativní umělou inteligenci do každého jejího produktu.

Tyto plány zahrnují například funkce agentů umělé inteligence pro aplikace WhatsApp a Messenger, o kterých Zuckerberg hovořil již v minulosti. Tento týden navíc byla v aplikaci Instagram výzkumníkem aplikace Alessandrem Paluzzim spatřena raná verze chatbota s umělou inteligencí. Snímky obrazovky, které sdílel, naznačují, že aplikace by mohla mít na výběr až 30 různých osobností.

Zdá se také, že Meta již pracuje na generativní úpravě fotografií s umělou inteligencí v aplikaci Instagram. Tato funkce by zřejmě umožnila uživatelům upravovat své fotografie pomocí textových výzev a poté snímky sdílet. Zuckerberg nedávno hovořil o AI nástrojích pro tvorbu příspěvků pro Facebook a pro inzerenty platformy.

Zatím není jasné, kdy budou některé z těchto funkcí spuštěny, ale vypadá to, že to nepotrvá příliš dlouho. Společnost doufá, že zaměstnanci přijdou s vlastními nápady na nové funkce využívající generativní umělou inteligenci.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.