Foto: se svolením Mosslab

Mechové terárium slouží jako čistička a zvlhčovač vzduchu

Korejská společnost na veletrhu CES předvedla zařízení nazvané Moss Air, které, jak název napovídá, využívá k čištění vzduchu skutečný mech. Zařízení je také vybaveno zvlhčovací funkcí, která může zvlhčovat okolní vzduch či rostliny uvnitř.

Podle startupu Mosslab, který za tímto zařízením stojí, mech nejenže přeměňuje oxid uhličitý zpět na kyslík, ale také účinně odstraňuje jemný prach ze vzduchu. Zařízení navíc dokáže rozkládat škodlivé těkavé organické látky (VOC) na cukry. Nicméně za tento proces jsou ve skutečnosti zodpovědné bakterie v mechu.

Moss Air se skládá z prostoru s LED osvětlením pod odnímatelným průhledným krytem, který umožňuje snadnou instalaci nebo výměnu mechového panelu. V horní části můžete přiloženou magnetickou kuličkou zablokovat výfukový otvor a přepnout tak režim terária, pokud naopak potřebujete zvlhčit okolí, kuličku stačí jednoduše posunout.

S baterií o kapacitě 1 600 mAh vydrží Moss Air na jedno nabití pracovat až přibližně osm hodin nebo dokud mu nedojde voda ve 400ml nádržce. Zařízení lze samozřejmě používat i připojené k síti (přes USB-C).

Moss Air bude k dispozici Amazonu do konce ledna 2024, stát bude 99 dolarů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.