Foto: se svolením Meta

Meta brzy spustí konkurenta Twitteru Threads

Už delší dobu víme, že Meta připravuje konkurenta Twitteru, ale nyní máme přesnější představu o tom, kdy bude k dispozici. V obchodě iOS App Store se objevil výpis aplikace s názvem Threads, jejíž předpokládané datum vydání je 6. července. V květnu se objevila zpráva, že nová platforma se blíží dokončení a mohla by být k dispozici již koncem června. I když se uvedení na trh koncem června neuskutečnilo, aplikace by mohla přijít v době, kdy jsou uživatelé Twitteru ochotnější (a možná i dychtivější) vyzkoušet alternativu.

Twitter nedávno stanovil limit, kolik tweetů může neověřený účet denně přečíst. Elon Musk ve svém příspěvku oznámil, že ověřené účty (což znamená platící uživatelé) si mohou přečíst 6 000 příspěvků denně, zatímco neověření/neplatící uživatelé pouze 600 příspěvků. Uvedl, že web přijímá toto opatření, aby takto řešil extrémní míru sběru dat třetími stranami. Běžný uživatel může snadno dosáhnout 600 příspěvků, takže lidé, kteří neplatili 8 až 11 dolarů měsíčně za modrou fajfku, byli v důsledku toho zablokováni.

Meta popisuje Threads jako aplikaci pro textové konverzace. Na základě snímků obrazovky zveřejněných ve výpisu si uživatelé mohou ponechat svou instagramovou značku a sledovat stejné účty, které sledují na Instagramu. To znamená, že uživatelé budou mít v nové aplikaci již existující sledované uživatele a kruhy, což jí dává výhodu oproti ostatním konkurentům Twitteru. Uživatelé si také budou moci zvolit soukromí svých příspěvků a nastavit, aby byly viditelné pro kohokoli, pro profily, které sledují, nebo pouze pro účty, které zmíní. Budou moci také přidávat srdíčka a posílat i sdílet příspěvky jiných uživatelů.

Podle dřívějších zpráv bude konkurent Twitteru Threads decentralizovanou službou, která je kompatibilní s Mastodonem, ale není jasné, zda tomu tak bude i v době spuštění. To se ale dozvíme již zítra.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.