Foto: Unsplash

Meta posiluje Reels – na tento formát přemění všechny videopříspěvky na Instagramu

Společnost Meta nyní zaměřila svoji pozornost primárně na Reels. Konzultant v oblasti sociálních médií Matt Navarra zveřejnil na Twitteru snímek obrazovky s oznámením o nové experimentální funkci Instagramu. Tato novinka by měla umožnit sdílet všechny videopříspěvky v aplikaci jako Reels.

Pokud je váš účet veřejný, znamená to, že kdokoli může najit vaše video a použít jeho původní zvuk k vytvoření vlastního Reels. Pokud je váš profil soukromý, video budou moci najít pouze přátelé, nicméně i přesto budou moci ostatní uživatelé vytvořit remix s vaším Reels a stáhnout si ho jako součást svého remixu. Jediný způsob, jak zajistit, aby nikdo nepoužil vaše Reels pro remixy, je vypnout tuto možnost v Nastavení nebo ji zakázat pro každé video, které zveřejníte.

Jak poznamenává TechCrunch, tento krok není překvapením, vezmeme-li v potaz, že se videa ve stylu TikToku rychle stala populárním formátem na Instagramu i Facebooku. Když Mark Zuckerberg odhalil čtvrtou čtvrtletní zprávu o hospodaření společnosti za rok 2021, uvedl, že Reels je nyní nejrychleji rostoucím formátem veškerého obsahu Meta. Produktový ředitel společnosti Meta Chris Cox označil Reels za „světlý bod“ společnosti také v nedávném prohlášení, v němž varoval před „těžkými časy“ pro společnost (více v tomto článku).

Čas strávený sledováním krátkých videí se prý od loňského roku více než zdvojnásobil, přičemž 80 % tohoto růstu pochází z Facebooku. Proto se společnost rozhodla do Reels dále investovat. Přeměnou všech videopříspěvků na Reels společnost získá více obsahu k šíření, což se následně projeví větší časovou náročností sledování videí na platformě (což potenciálně zahrnuje i větší výdělky z reklamy).

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.