Foto: Unsplash

Společnost Meta očekává špatné časy, přijme méně zaměstnanců, než měla původně v plánu

Generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg na zasedání pro zaměstnance údajně uvedl, že společnost zažívá „jeden z nejhorších propadů [v nedávné historii]“. Podle agentury Reuters Zuckerberg prozradil, že Meta snížila cílový počet nových inženýrů, které chce letos přijmout, přibližně o 30 procent.

To jen potvrzuje dřívější zprávu, v níž společnost uvedla, že mění své plány náboru nových zaměstnanců, a to tak, že kvůli špatným prognózám tržeb sníží jejich počty. Nyní však Zuckerberg oznámil další podrobnosti podložené přesnými čísly. Místo původního plánu přijmout letos 10 000 nových inženýrů tak Meta přijme pouze 6 000 až 7 000.

Dále Zuckerberg prozradil, že Meta se rozhodla zvýšit nároky na stávající zaměstnance, což konkrétně znamená, že jsou stavěni před náročnější a větší cíle, aby sami zjistili, zda pro ně setrvání ve společnosti je, nebo není vhodné.

Podle produktového ředitele Chrise Coxe se společnost „nachází ve vážných časech“. Vyjmenoval také šest investičních priorit společnosti pro druhou polovinu roku, počínaje avatary pro metaverzum a virtuálním světem Horizon Worlds.

Meta se rovněž snaží co nejrychleji zpeněžit Reels. Čas strávený na Reels se od loňského roku celosvětově více než zdvojnásobil, přičemž 80 % tohoto nárůstu pochází z Facebooku. Cox označil Reels, formát krátkých videí vytvořený jako odpověď na TikTok, za „světlý bod“ společnosti v první polovině roku 2022. Meta plánuje pokračovat ve vylepšování tohoto formátu, včetně změn na domovské obrazovce Instagramu a Facebooku.

Kromě toho se Meta plánuje v druhé polovině roku zaměřit také na projekty z oblasti umělé inteligence, WhatsApp, Messenger, Instagram Creator a další.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.