Foto: Unsplash

Meta přezkoumává dva případy týkající se příspěvků o válce v Izraeli

Rada pro dohled společnosti Meta oznámila, že urychleně projedná dva případy týkající se stažení obsahu na Facebooku a Instagramu v souvislosti s probíhající válkou mezi Izraelem a Hamásem. Jedná se o první případ, kdy se rada rozhodla pro urychlené přezkoumání, což jí umožňuje rozhodnout o problematickém obsahu již za 48 hodin namísto obvyklých týdnů či měsíců.

Rada uvedla, že se zabývá dvěma případy (jedním na Facebooku a jedním na Instagramu), které souvisí s širšími problémy a otázkami ohledně probíhajícího konfliktu a rolí sociálních sítí. V obou případech Meta příspěvky nejprve odstranila a později znovu obnovila. Příspěvek na Instagramu zobrazoval „následky leteckého útoku na nemocnici Al-Shifa ve městě Gaza.“ Meta příspěvek nejprve stáhla s odvoláním na svá pravidla proti násilnému obsahu, ale poté, co rada pro dohled souhlasila s projednáním případu, příspěvek obnovila s varováním pro uživatele. Problematickým příspěvkem na Facebooku bylo video izraelských rukojmích natočené během útoků 7. října.

Rada ve svém prohlášení uvedla, že očekává, že o těchto případech rozhodne do 30 dnů. Stejně jako v jiných případech rady pro dohled je společnost Meta povinna vyhovět rozhodnutí rady ohledně toho, zda má být problematickému obsahu umožněno zůstat na její platformě. Rada rovněž vydá společnosti doporučení ohledně úprav interních směrnic, Meta však není povinna tyto změny provést.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.