Foto: Unsplash

Microsoft chystá obchod s mobilními hrami, objevit by se mohl již příští rok

Podle šéfa Xboxu Phila Spencera se Microsoft chystá spustit obchod Xbox pro systémy iOS a Android již příští rok. Spencer tvrdí, že realizace tohoto plánu závisí na schválení akvizice společnosti Activision Blizzard, kterou Microsoft provedl za 68,7 miliardy dolarů.

„Chceme být v pozici, kdy budeme moci nabízet Xbox obsah od nás i od našich partnerů třetích stran na jakékoli zařízení, na němž uživatelé chtějí hrát,“ řekl Spencer. „Ještě tuto podporu nemůžeme poskytnout na mobilních zařízeních, ale chceme tuto cestu budovat.“

Microsoft poprvé odhalil, že pracuje na obchodu Xbox pro mobilní zařízení v regulačních dokumentech, které společnost loni předložila britskému Úřadu pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA). V té době technologický gigant neuvedl časový harmonogram tohoto plánu s tím, že rozhodující roli bude hrát pouze navrhovaná fúze se společností Activision Blizzard. Nyní Spencer prozradil, že velmi důležitý je pro společnost také zákon o digitálních trzích, který plánuje zavést Evropská unie.

Podle zákona o digitálních trzích (DMA) budou hlavní platformy, které Evropská unie označuje za tzv. strážce, povinny zpřístupnit svá zařízení konkurenčním obchodům s aplikacemi. Loni na podzim se ve zprávě agentury Bloomberg uvádělo, že společnost Apple již pracuje na přípravě systému iOS tak, aby byl v souladu s touto legislativou ještě před termínem, který je nastavený na březen 2024.

Evropská unie společnostem, jež označí za strážce, umožní, aby se proti tomuto označení odvolaly, což by mohlo prosazování zákona zpozdit. Vzhledem k výzvám ze strany Federální obchodní komise a Komise pro cenné papíry navíc není zaručeno, že akvizice společnosti Activision Blizzard bude uzavřena dříve, než se nová pravidla začnou vztahovat na společnosti Apple a Google. Spencer ale uvedl, že pro Microsoft by bylo poměrně snadné přizpůsobit své stávající aplikace Xbox a Game Pass k prodeji her a předplatného prostřednictvím mobilních zařízení.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.