Foto: se svolením Microsoft

Microsoft možná zrušil vývoj třetí generace HoloLens, uvnitř společnosti panují odlišné názory na další vývoj

Třetí generace brýlí HoloLens od Microsoftu se možná nakonec nedočkáme. Podle serveru Business Insider tento technologický gigant v posledních měsících zrušil své plány na tyto chytré brýle, které kombinují virtuální realitu s hologramy, jež dokáží promítnout do skutečného prostoru. Někteří dokonce mluví o tom, že jde o úplný konec HoloLens.

Nicméně i pokud by tomu tak bylo, zdá se, že Microsoft již pracuje na dalším podobném projektu. Se společností Samsung totiž začal spolupracovat na vývoji zcela nového zařízení pro smíšenou realitu. Je ale možné, že Microsoft se vrhl hned do dvou podobných projektů, mluvčí společnosti Frank Shaw totiž popřel, že by třetí generace HoloLens neměla spatřit světlo světa. Podle něj jde o „důležitou součást plánů pro oblasti, jakými je smíšená realita a metaverzum“. Zrušení tohoto projektu by proto nedávalo smysl.

Více informací však prozatím společnost neprozradila. Avšak zaměstnanci Microsoftu, kteří pracují pro oddělení smíšené reality, se podle svých vlastních slov dohadují o tom, na kterou oblast se zaměřit – zda posílit vývoj vlastního hardwaru nebo se vrhnout raději do vývoje softwarové platformy pro metaverzum, kterou by mohly využít také další společnosti.

Objevují se však i otázky ohledně toho, zda by se měl Microsoft nadále zaměřovat na produkty pro podnikové zákazníky nebo by měl začít vytvářet raději produkty pro spotřebitele. Ohledně těchto a podobných otázek však ve společnosti pravděpodobně panuje velký zmatek – v minulém roce z Microsoftu odešlo 25 zaměstnanců zabývajících se smíšenou realitou, a to včetně veteránů, kteří ve firmě pracovali více než 20 let.

Jasné nicméně zůstává jedno – Microsoft má s metaverzem velké plány. Což potvrdil například i nedávným oznámením o akvizici Activision Blizzard.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.