Foto: Unsplash

Microsoft Office čekají změny, bude nahrazen službou Microsoft 365

Již v roce 2020 Microsoft oznámil, že změní název svého předplatného Office 365 na Microsoft 365. Tento krok měl demonstrovat, že se z této služby stala více než jen pracovní aplikace. Podle nejnovějších zpráv společnost nyní odstraňuje většinu zbývajících značek Office. „V nadcházejících měsících se z webu office.com, mobilní aplikace Office a aplikace Office pro Windows stane aplikace Microsoft 365 s novou ikonou, novým vzhledem a více funkcemi,“ uvedl Microsoft.

V současné době mají uživatelé online přístup k aplikacím Word, Excel a dalším od Microsoftu na adrese office.com, tato adresa však bude brzy změněna na microsoft365.com. V rámci této změny současné čtvercové logo nahradí nové šestiboké. Ke změnám dojde příští měsíc a aplikace Office pro Windows, MacOS, iOS a Android budou rebrandovány v lednu.

Samotné názvy aplikací se měnit nebudou, půjde tedy stále o Word, Excel, PowerPoint, Teams, Outlook, Clipchamp, Stream a Designer. Na mobilních zařízeních a počítačích bude k dispozici také aplikace Microsoft 365, která bude fungovat jako centrum informací, zobrazovat schůzky, soubory, dokumenty a další.

Název Office zůstane zachován pro jednorázové nákupy Office 2021 a Office LTSC, jež nabízí aplikace prostřednictvím množstevních licencí. Office je však nyní považován za starší značku, takže veškeré nové funkce budou určeny pouze pro Microsoft 365. Microsoft dodal, že „nedochází k žádným změnám v plánech předplatného Office 365“.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.