Foto: Pixabay

Microsoft plánuje integrovat umělou inteligenci do řady svých služeb

Poté, co Microsoft nedávno prozradil, jak umělá inteligence vylepší vyhledávač Bing, je připraven podrobně popsat, jak tato technologie přímo ovlivní uživatele. 16. března pořádá společnost akci příznačně nazvanou Future of Work with AI.

Přestože společnost neprozradila, co nás v rámci chystané akce čeká, mnoho informací uniklo již dříve. Například v únoru byla zveřejněna zpráva, že Microsoft možná představí verze aplikací balíčku Microsoft 365, jako jsou Outlook či Word, vybavené umělou inteligencí. Přesné funkce sice prozatím nejsou známy, ale Outlook by například mohl využívat umělou inteligenci ke zlepšení výsledků vyhledávání či navrhování odpovědí na e-maily. Word by například pomocí AI mohl vytvářet návrhy pro psaní.

Zajímavostí je, že Microsoft již spustil některé AI funkce zaměřené na podnikové aplikace. Například Dynamics 365 a Viva Sales mají nově k dispozici AI kopilota, který pomáhá odpovídat v chatu a e-mailech na dotazy zákazníků, prochází marketingová data či průběhy schůzek.

Další rozšíření proto nebude překvapením. Microsoft již delší dobu integruje umělou inteligenci do služeb, jako je Teams, a již několik let investuje do OpenAI. Nedávno se zavázal k několikaleté finanční dohodě, která má údajně hodnotu 10 miliard dolarů a v jejímž rámci bude Microsoft hostovat cloudové služby OpenAI. Společnost se snaží prosadit jako lídr v oblasti umělé inteligence a následující směřování tuto strategii pouze podpoří.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.