Foto: redakce

Vyhledávač Bing čekají velké změny, bude lepší než Google?

Pozapomenutý internetový vyhledávač Microsoft Bing se brzy dočká výrazného oživení, které by mu mohlo přinést mnohem větší popularitu než dosud. Společnost Microsoft totiž oznámila spolupráci se společností OpenAI, která povede k vylepšení tohoto vyhledávače, a to – nepřekvapivě – v oblasti umělé inteligence. Technologický gigant se pochlubil tím, že příští verze Bingu bude obsahovat velký jazykový model nové generace, který je podle společnosti mnohem výkonnější než populární chatovací robot ChatGPT a je navržen speciálně tak, aby vynikal ve vyhledávání.

Základem aktualizovaného vyhledávače bude nová patentovaná technologie, kterou Microsoft nazývá Prometheus Model. Mezi jednoznačné výhody modelu Prometheus patří relevantnější výsledky vyhledávání. Microsoft tvrdí, že díky tomuto modelu bude používání služby Bing také bezpečnější a společnost bude moci rychleji aktualizovat výsledky vyhledávání.

Nový Bing nabídne funkci chatu a rozšířený vyhledávací panel, který umožní zadat až tisíc znaků. Navíc by měl vyhledávač pomoci i s otázkami, na které nemusí existovat přesná odpověď. V případech, kdy Bing nezná odpověď na dotaz, se přesto pokusí odkázat na užitečné informace. Microsoft také přidá tlačítko, které uživatelům umožní sdílet zpětnou vazbu k nové funkci vyhledávače.

Funkce chatu plně využije možností technologie OpenAI. Pokud si bude uživatel například přát naplánovat cestu na Havaj, může požádat Bing, aby pro něj vytvořil pětidenní itinerář. Vyhledávač v rámci své odpovědi uvede odkazy na ubytování, letenky a zajímavá místa a zážitky, které lze na ostrovech podniknout.

Předběžně si lze nový Bing (v omezeném režimu) vyzkoušet již nyní na adrese bing.com. Brzy se objeví i předběžný náhled pro mobilní zařízení. Na ostrou verzi si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Microsoft nicméně neuvedl přesné datum.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.