Foto: se svolením Microsoft

Microsoft ruší svou platformu Mixed Reality ve Windows

Windows Mixed Reality pomalu míří do propadliště dějin. Podle oficiálního seznamu zastaralých funkcí Windows Microsoft tuto platformu vypíná. Jde o software Windows Mixed Reality spolu s aplikací Mixed Reality Portal a přidruženou aplikací Steam VR. Platforma ještě nezanikla, ale Microsoft tvrdí, že bude odstraněna v některé z budoucích verzí systému Windows.

Microsoft poprvé představil Windows Mixed Reality v roce 2017 jako svůj pokus konkurovat rivalům v oblasti VR, jako jsou HTC a Oculus. Tato technologie při svém prvním uvedení uživatele zaujala, protože nabízela možnost sdílené smíšené reality v osobním prostředí. Podobný zážitek by mohl nabídnout i drahý Apple Vision Pro, který bude pravděpodobně uveden na trh již v únoru.

Platformu Microsoftu nakonec převzalo několik VR headsetů, například HP Reverb G2 a další vyráběné společnostmi jako Acer, Asus a Samsung. Aplikace Windows Mixed Reality Portal umožňovala přístup ke hrám, zážitkům a řadě aplikací. Nakonec ale uživatelská základna nebyla tak velká, jak se předpokládalo.

Navzdory blížícímu se konci platformy to naštěstí nevypadá, že by to mělo dopad na další ekosystém smíšené reality společnosti Microsoft, tedy na HoloLens 2. Podle serveru The Verge přidal Microsoft pro tuto náhlavní soupravu určenou pro podniky na začátku letošního roku aktualizaci na Windows 11 a další vylepšení. A co je kontroverzní – začal je dodávat armádě k bojovým testům.

Nicméně zprávy naznačují, že Microsoft zastavil vývoj HoloLens 3. Kromě toho společnost provedla rozsáhlé škrty v celé své divizi VR, což vedlo k propouštění zaměstnanců a ukončení aplikace AltspaceVR. Společnost však stále vyvíjí vlastní aplikaci Mesh, která umožňuje setkávání spolupracovníků ve virtuálním prostoru bez náhlavní soupravy.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.