Foto: Pixabay

Microsoft se letos veletrhu E3 nezúčastní

Nepříjemnou zprávu nyní oznámila společnost Microsoft. Poté, co se letos v červnu od začátku pandemie vrátí výstava E3 do Los Angeles Convention Center, tento softwarový gigant na ní bude chybět.

Účast Microsoftu začala být nejistá již začátkem února, kdy IGN informovalo, že společnost spolu se Sony a Nintendem pravděpodobně nebude mít na výstavní ploše zastoupení. Určitá naděje, že Microsoft na akci přesto bude, se objevila poté, co společnost oznámila, že 11. června (ve stejný den, kdy na E3 začíná tzv. digitální týden) bude streamovat speciální prezentaci Starfield. Nicméně později vyšlo najevo, že spojitost s E3 byla chybná.

Rozhodnutí Microsoftu vynechat osobní část na E3 přišlo poté, co Nintendo minulý měsíc uvedlo, že se akce nezúčastní. Společnost Sony se zatím nevyjádřila, zda bude na E3 2023 přítomna.

Neúčast byť jediného výrobce konzolí na výstavní ploše E3 je pro Entertainment Software Association (ESA) obrovskou ranou. Výstava ztratila velkou část své prestiže již v roce 2019, kdy ESA neúmyslně unikly kontaktní údaje více než 2 000 novinářů, analytiků a tvůrců obsahu. Nadto pandemie a vznik konkurenčních akcí, jako je Summer Game Fest, veletrhu E3 také dvakrát nepomohly.

Bude proto zajímavé sledovat, jakým směrem se E3 v letošním roce rozhodne vydat a zda se jí ztracenou reputaci podaří alespoň částečně získat zpět, nebo budeme svědky postupného zániku tohoto obrovského herního veletrhu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.