Foto: se svolením Khan Academy

Microsoft se spojil s Khan Academy a zdarma zpřístupnil AI asistenta pro výuku na školách

Společnost Microsoft a nezisková vzdělávací organizace Khan Academy uzavřely partnerství, které umožní všem pedagogům systému K-12 (tedy základních a středních škol) v USA bezplatný přístup k pilotní verzi Khanmigo for Teachers. Khanmigo je asistent výuky s umělou inteligencí, který může učitelům pomoci najít způsoby, jak udělat výuku zábavnější a poutavější. Bude také doporučovat úkoly, zobrazovat informace o výkonu žáka, aby učitelé mohli posoudit jeho pokroky, a poskytovat zdroje, které mohou pedagogové využít k prohloubení svých znalostí.

Tento nástroj také umí rychle vytvářet plány hodin a navrhovat skupiny studentů pro týmové aktivity. Khan Academy uvádí, že Khanmigo může učitelům ušetřit v průměru pět pracovních hodin týdně. Služba dříve stála pedagogy čtyři dolary měsíčně, ale Khan Academy nakonec od těchto poplatků upustila, protože jí partnerství se společností Microsoft umožňuje využívat službu Azure OpenAI Service k pohánění Khanmigo zdarma.

V rámci spolupráce bude Khan Academy také pomáhat Microsoftu s tréninkem malých jazykových modelů (SLM) Phi-3 a s vývojem výuky matematiky s využitím umělé inteligence. Organizace navíc poskytne společnosti přístup k výukovým materiálům, kterými může Phi-3 zásobovat, a jež obsahují například návody krok za krokem, jak řešit matematické úlohy. Khan Academy doufá, že SLM jako Phi-3, které mohou běžet lokálně na zařízeních, budou nakonec schopny poskytovat pomoc při výuce a doučování učitelům a studentům v regionech s jejich nedostatkem. Microsoft také přidá další obsah z Khan Academy do systémů Copilot a Teams for Education, aby k tomuto typu vzdělávání mělo přístup více lidí.

Zdroj: engadget.com