Foto: se svolením Microsoft

Microsoft spouští Mesh, platformu pro virtuální schůzky v aplikaci Teams

Zatímco mnoho organizací tlačí na návrat svých zaměstnanců do kanceláří, Microsoft navrhuje vyzkoušet nový typ práce. Společnost oznámila spuštění funkce Microsoft Mesh, která umožňuje, aby se avataři zaměstnanců scházeli na stejném místě, i když se ve skutečnosti nacházejí v různých lokalitách. Platforma pro tyto virtuální schůzky běží prostřednictvím služby Microsoft Teams.

Microsoft již vyzkoušel Mesh ve společnostech, jako je poradenská firma Accenture a společnost Takeda zaměřená na farmaceutický průmysl. „Pracovní prostředí se stále vyvíjí rychlým tempem, ale důležitost lidského spojení nikdy nezmizela. Konverzace během oběda, setkávání na chodbě, povídání u kávy – jsou často klíčem k úspěchu na pracovišti i ke štěstí zaměstnanců,“ vysvětlil v prohlášení technologický ředitel společnosti Takeda Leo Barella. Tvrdí, že jejich schůzky jsou více kooperativní a strhující.

Mesh poskytuje řadu předpřipravených prostor, které si firmy mohou dále přizpůsobit (od informačních videí až po loga), aniž by musely zadávat jakýkoli kód. Sada nástrojů Mesh funguje prostřednictvím Unity, 2D a 3D vývojové platformy společnosti Microsoft, a umožňuje tak virtuální svět dále měnit. Například pokud zaměstnavatele čeká výjezdní zasedání, může vytvořit jeho VR verzi a pozvat tam avatary všech zaměstnanců.

V současné době je Mesh od Microsoftu k dispozici pouze na stolních počítačích a zařízeních Meta Quest VR. Microsoft nabízí šestiměsíční bezplatnou zkušební verzi všem, kteří mají firemní nebo podnikový tarif. Jinak se ceny pohybují od 4 dolarů za uživatele měsíčně za Microsoft Teams Essentials až po 57 dolarů za uživatele měsíčně za Microsoft 365 E5.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.