Foto: se svolením Microsoft

Microsoft Teams spustil v aplikaci komunity, alternativu skupin na Facebooku

Microsoft Teams lze nyní využít nejen k organizaci firemních schůzek. Společnost Microsoft představila na systémech Android a iOS funkci komunit, která nabízí účinnou alternativu ke skupinám na Facebooku. Skupiny typicky mají osobitější ráz – vzpomeňte na svůj fotbalový tým, skupinu pro spolujízdu nebo místní sdružení rodičů a učitelů. A stejně tak mají být osobnější Teams komunity. Můžete v nich samozřejmě chatovat a uskutečňovat videohovory, také můžete pořádat události, zveřejňovat zprávy a sdílet dokumenty.

Stejně jako na Facebooku mohou správci moderovat komunity nastavením pravidel a odstraněním členů nebo obsahu. Můžete vytvářet virtuální i reálné události. Pokud se někdo chce připojit, můžete ho pozvat prostřednictvím e-mailu, telefonního čísla nebo snímatelných QR kódů.

Komunity v Teams jsou zatím k dispozici pouze v mobilních zařízeních, ale podle Microsoftu se „brzy” dostanou i na počítače. Stačit pak bude bezplatná aplikace. V roce 2023 Microsoft nabídne přístup k aplikaci SignUpGenius, která uživatelům pomůže koordinovat dobročinné události, shánět dobrovolníky, plánovat.

Rozšíření o komunity se může zdát zvláštní, ale odráží postupný odklon od původní role aplikace Teams, tedy od čistě pracovního nástroje pro týmovou práci ke spíše univerzální chatovací a sociální aplikaci. Loni se stala aplikace bezplatnou pro osobní použití a nedávno jsme také psali o implementaci oblíbených her do prostředí MS Teams, které mají v pracovních vztazích pomoci „prolomit ledy”.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.